Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Powrót wychowanka Akademii Talentów. Bartosz Makoś w Jastrzębskim Węglu!

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:
Jastrzębski Węgiel

Z radością informujemy, że nowym libero naszej drużyny został Bartosz Makoś.

Z radością informujemy, że nowym libero naszej drużyny został Bartosz Makoś. Umowa z tym dobrze znanym w jastrzębskim środowisku siatkarskim zawodnikiem będzie obowiązywać na najbliższy sezon.

Bartosz Makoś to siatkarz bardzo dobrze znany naszej siatkarskiej społeczności. Jest jastrzębianinem i wychowankiem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. W naszej siatkarskiej kuźni był od początku jej istnienia, przechodząc później w niej przez wszystkie kategorie wiekowe – od młodzika przez kadeta po juniora.

Jako adept Akademii Talentów wywalczył kolejno: brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów, złoto Młodej Ligi, a także złoto i srebro Mistrzostw Polski Juniorów. W 2017 roku został wybrany najlepszym libero turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów w Kętrzynie.

Po skończeniu Akademii trafił do Cuprum Lubin, w barwach którego zadebiutował w PlusLidzie. Na Dolnym Śląsku występował przez cztery sezony, a stamtąd przeniósł się do Aluron CMC Warty Zawiercie. Z zagłębiowskim klubem zdobył brązowy medal w PlusLidze. W kolejnym sezonie wyjechał do Włoch, gdzie trenował z tamtejszymi klubami z niższych lig, ale nie został zgłoszony do rozgrywek.

W styczniu 2023 roku Warta raz jeszcze sięgnęła po naszego wychowanka, a stało się to w momencie, kiedy zawierciańskie szeregi opuścił libero Jędrzej Gruszczyński. Klub z Zawiercia był naszym rywalem w półfinale Mistrzostw Polski, a ostatecznie zakończył miniony sezon ligowy na czwartym miejscu.

– Wiadomość o zainteresowaniu Jastrzębskiego Węgla moją osobą przyjąłem jako duże szczęście. Jestem z Jastrzębia, jestem wychowankiem tego Klubu, więc cel, który założyłem sobie będąc jeszcze w Akademii Talentów, właśnie się spełnił – mówi Bartosz Makoś.

Jakie są jego oczekiwania związane z naszym Klubem? – Jak największy rozwój. Zawsze powtarzam, że chcę się rozwijać i nadal iść do przodu. Jastrzębski Węgiel to na pewno jest miejsce, w którym szanse na ten rozwój mam – dodaje libero.

Witamy w Jastrzębskim Węglu, Bartosz!

Bartosz Makoś

Data urodzenia: 01.08.1998r.

Miejsce urodzenia: Jastrzębie-Zdrój

Pozycja: Libero

Wzrost: 176 cm

Waga: 79 kg

Zasięg w ataku: 315 cm

Zasięg w bloku: 300 cm

Kluby: Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, Cuprum Lubin Polska, Aluron CMC Warta Zawiercie.

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/powrot-wychowanka-bartosz-makos-w-jastrzebskim-weglu/


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA