Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Wychowanek Akademii Talentów Maksymilian Granieczny odchodzi z Jastrzębskiego Węgla

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:
Jastrzębski Węgiel

Informujemy, że po zakończonym sezonie 2022/2023 z naszym Klubem rozstaje się 18-letni libero Maksymilian Granieczny.

Maksymilian Granieczny to jeden z największych talentów wyszkolonych w naszej Akademii Talentów. We wrześniu 2020 roku zadebiutował w rozgrywkach Ligi Mistrzów w meczu turnieju kwalifikacyjnego Ligi Mistrzów z holenderskim klubem Draisma Dynamo Apeldoorn, natomiast w listopadzie 2020 roku, w wyjazdowym meczu z Treflem Gdańsk, zanotował swój debiut w rodzimych rozgrywkach. Jako 15-latek był najmłodszym debiutantem w historii rozgrywek PlusLigi!

Urodzony 7 lipca 2005 Maksymilian pochodzi z Czernicy. Do Akademii Talentów trafił w 2016 roku z Górnika Radlin. Wcześniej trenował gimnastykę sportową. Na swoim koncie ma wiele medali mistrzostw Śląska oraz mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, jak również wiele wyróżnień indywidualnych. Jest m.in. dwukrotnym mistrzem Polski młodzików, dwukrotnym wicemistrzem Polski kadetów oraz mistrzem Polski i brązowym medalistą Mistrzostw Polski juniorów. Był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. W 2021 roku wraz z kadrą narodową U-17 sięgnął w Albanii po brązowe medale Mistrzostw Europy.

W sezonie 2021/2022 został przez nasz Klub zgłoszony do rozgrywek PlusLigi oraz Ligi Mistrzów, ale na co dzień trenował z Akademią. Do pierwszego zespołu dołączał jedynie w „awaryjnych” sytuacjach, w przypadku urazów bądź chorób zawodników z seniorskiej drużyny. Rok później podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem, zdobywając w minionym sezonie z seniorską drużyną Mistrzostwo Polski, Superpuchar Polski i Klubowe Wicemistrzostwo Europy.

W tym momencie nasze drogi się rozchodzą, ale niewykluczone, że w przyszłości znów się skrzyżują.

Dziękujemy Maksiu i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

 

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/maksymilian-granieczny-odchodzi-z-jastrzebskiego-wegla/


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

zajęlibyście się poważnie tematem i opisali to co się dzieje
dajmy na luz, nie dajmy się skłócać
Trafnie i w dobrym czasie. To co ostatnio się wyprawia to przekracza wszelkie granice 
@Mariantaka prawda, przypomina mi się film z cyganami, którzy przekonują, że "...u nas na wsi psów się nie je - ...
jjak można mieć tak "wy...bane"?
Wstyd i hańba dla miasta 

REKLAMA

REKLAMA