Albert Dziadek
28 maja 2023

Albert Dziadek

Urodził się 19 kwietnia 1931 r. w Bziu Dolnym. Mama Zofia zajmowała się wychowaniem ośmiorga dzieci, ojciec Karol pracował jako zdun. Po ukończeniu szkoły podstawowej w Golasowicach, pobierał nauki w publicznej średniej szkole zawodowej w Żorach.

Ewelina Kuśka
23 luty 2023

Ewelina Kuśka

Wychowywała się w tradycyjnej rodzinie śląskiej, a zwyczaje i wartości, które wyniosła z domu, z powodzeniem przenosi na grunt lokalnej społeczności. Jest autorką trzech książek napisanych gwarą śląską oraz dwóch tomików poetyckich.

Rafał Herman
27 stycznia 2023

Rafał Herman

Urodził się w 1968 r. w Jaworznie. Dorastał w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie mieszka do dnia dzisiejszego. Od dziecka interesował się malarstwem – sam zaczął malować bardzo wcześnie. Impulsem do pracy twórczej była dla artysty muzyka, która towarzyszy mu niezmiennie od najmłodszych lat.

Stanisław Jarczok
31 grudzień 2022

Stanisław Jarczok

Urodził się w 1969 r. Mieszka w Szerokiej. To miejsce - w którym żyli jego rodzice i dziadkowie, bardzo często stanowi dla niego malarską inspirację. Już w młodości wykazywał zdolności plastyczne - lubił rysować, najczęściej ulubionych bohaterów z komiksów i kreskówek. Po szkole podstawowej wybrał naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Żorach.Ostanie komentarze

Mariola z rodziną 19 godz. temu Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja
Było super! dziękujemy
Andrzej 4 dn. temu Adwokat bez dyplomu
Historia jak z filmu "Złap mnie jeśli potrafisz" :) Wcześniej był lekarzem i pilotem hahaha
Z całym szacunkiem, ale te projekty wyglądają mało obywatelsko, a raczej jak wnioski pisane przez UM, czy ich pracowników?!

Jastrzebianie.pl - serwis mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój
Projekt jest częścią budowy Informacyjnej Społeczności w Jastrzębiu-Zdroju


© All rights reserved. Projekt i realizacja Serwisy i portale miejskie.
Wróć do góry