Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Jastrzębski Węgiel zagra w Turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:

Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia Rzeszów, LUK Lublin i włoski zespół Saturnia Aci Castello wezmą udział w turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza.

Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia Rzeszów, LUK Lublin i włoski zespół Saturnia Aci Castello wezmą udział w turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza, który w październiku odbędzie się w Lublinie. To druga edycja turnieju, która odbywa się w rodzinnym mieście zmarłego w ubiegłym roku wielkiego polskiego siatkarza.

­– Tomasz Wójtowicz był wyjątkową postacią dla Lublina. Natychmiast zdecydowaliśmy się na wsparcie tego turnieju, ale z zastrzeżeniem, że będziemy organizować je cyklicznie, by pamięć o Tomaszu Wójtowiczu nigdy nie wygasła. W trakcie pierwszej edycji pan Tomek zaskoczył chyba wszystkich, bo, choć czuł się źle, był z nami w trakcie turnieju. Widać było, jak bardzo go to cieszyło. Chcę, żeby ten turniej był wielkim świętem dla kibiców, ale też wielkim świętem Tomasza Wójtowicza, naszego honorowego obywatela Lublina – mówiła podczas piątkowej konferencji prasowej w Lublinie wiceprezydent tego miasta Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Turniej Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza to międzynarodowy, klubowy turniej siatkarski rozgrywany bezpośrednio przez inauguracją sezonu zasadniczego PlusLigi. Głównym celem przyświecającym organizatorom jest uhonorowanie pamięci i sportowego dorobku najbitniejszego siatkarza wszechczasów – złotego medalisty olimpijskiego, mistrza świata, pięciokrotnego wicemistrza Europy, zdobywcy klubowego Pucharu Europy, honorowego obywatela Lublina i honorowego ambasadora województwa lubelskiego.

Sponsorem tytularnym turnieju, po raz drugi z rzędu, została firma Lubelski Wegiel Bogdanka S.A.

– Sponsorowanie organizacji takiego wspaniałego turnieju to piękne wypełnienie społecznej misji naszej firmy, jaką jest wspieranie sportu i kultury fizycznej na Lubelszczyźnie. Ale nie tylko, dzięki temu turniejowi dostajemy wspaniałą promocję naszej marki. Bogdanka od lat wspiera polską siatkówkę, jesteśmy jednym z głównym sponsorów LUK Lublin, a także wspieramy Avię Świdnik i Arkę Chełm. W ubiegłym roku wsparliśmy ponad 30 dużych projektów sportowych – mówił rzecznik prasowy firmy Jan Matysik.

Turniej poświęcony wielkiemu polskiemu siatkarzowi organizuje Fundacja Rozwoju Lubelskiej Siatkówki im. Tomasza Wójtowicza.

– Druga edycja odbywa się w szczególnym czasie dla naszego miasta i regionu, Lublin jest bowiem Europejską Stolicą Młodzieży. Bardzo dziękuję za zaufanie i wiarę w nasze możliwości sponsorowi tytularnego turnieju, czyli Lubelskiemu Węglowi Bogdanka. Do grona partnerów Fundacji dołączyło też Ministerstwo Sportu i Turystyki, a sponsorem głównym turnieju został ORLEN S.A. Cieszymy się z tego, że znaleźliśmy się w gronie projektów sponsorowanych przez największą polską firmę – powiedział prezes Fundacji Paweł Markiewicz.

Organizację turnieju wspiera także Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. 

– Dzięki temu turniejowi mamy możliwość promocji walorów województwa lubelskiego, ale także pokazujemy możliwości inwestycyjne. Chcemy upowszechniać sport, zachęcać młodych ludzi do uprawiania sportu. Zapraszam na turniej, w czasie którego uhonorujemy naszego wielkiego mistrza Tomasza Wójtowicza – mówił Artur Domański, p.o. zastępcy dyrektora Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Prezentacji uczestników turnieju dokonali wiceprezesi Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Wiesław Kozieł i Polskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzej Lemek.

– Bardzo dziękuję państwu za to, że udało wam się zebrać tak mocny skład tego turnieju. Lublin i województwo lubelskie ma to szczęście, że ma przy władzy ludzi, którzy kochają sport. Ten turniej organizacyjnie będzie na pewno zrobiony doskonale, o to jestem pewny, podobnie jak tego, że poziom sportowy będzie bardzo wysoki – mówił Wiesław Kozieł.

– Poziom tego turnieju będzie bardzo dobry, tego jestem pewien. Cieszę się, że możemy wesprzeć organizację tak wspaniałego turnieju – dodał Andrzej Lemek.

Sprzedaż biletów na turniej Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza ruszy w sierpniu. – Wiadomo, że sport bez kibiców nie jest taki sam, jak z nimi. Mamy najlepszych kibiców siatkarskich na świecie i liczymy na zapełnienie hali im. Tomasza Wójtowicza w całości – powiedział dyrektor turnieju Jakub Czaban. Wcześniej, w ramach promocji turnieju i propagowaniu uprawiania sportu wśród dzieci, w Chełmie i Kraśniku odbędą się spotkania dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Idź w ślady mistrza”.

Turniej Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza odbędzie się 14 i 15 października w hali Globus im. Tomasza Wójtowicza w Lublinie. Przed rokiem pierwszą edycję imprezy wygrała drużyna LUK Lublin.

ŹRÓDŁO: PLS. 

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/jastrzebski-wegiel-w-turnieju-bogdanka-volley-cup-im-tomasza-wojtowicza/


Podziel się z innymi, udostępnij:

REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

proponuje na przewodniczacego Andrzeja Wojdyło,to facet ogarniety
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 664 694 990
Od 15 lat prosimy UM o wykonanie drogi dojazdowej do naszych posesji na Młyńskiej . Dziś ktoś sie chwali z ...
Super! Czekamy na nagrody!
Spoczywaj w pokoju!Dziękujemy za wszystko,Byłaś i pozostaniesz w naszych sercach (1)
Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.

REKLAMA

REKLAMA