Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Kolejne zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Nasz zespół pozostaje niepokonany

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:

W meczu 7. kolejki PLusLigi nasz zespół pokonał Barkom Każany Lwów. Jastrzębski Węgiel pozostał na szczycie ligowej tabeli.

Pierwszy punkt w niedzielnym spotkaniu zdobył Tomasz Fornal. W pierwszych akcjach meczu to właśnie nasz przyjmujący najczęściej punktował. Zepsuty serwis przez Vasyla Tupczija oznaczał wynik 6:3. Później mieliśmy kłopot ze skończeniem swojej pierwszej akcji, co przełożyło się na korzystniejszy rezultat dla rywali (6:5). Blok Moustaphy M’Baye na Luciano Palonsky’m uspokoił nieco sytuację, a kiedy Ryan Sclater pewnie zwieńczył swój atak, trener ukraińskiej drużyny wziął pierwszy czas (9:5). Po pauzie Fornal dołożył udany blok (10:5). Potem znów rządził i dzielił Fornal, pomimo tego że wcześniej wydawało się, że w jednej z akcji doznał urazu (13:8). Na szczęście obyło się na strachu. As Sclatera był równoznaczny z rezultatem 17:11 i drugą przerwą na żądanie Ugisa Krastinsa. Na dystansie seta na placu gry na podwójnej zmianie pojawili się Jean Patry i Edvins Skruders. I Francuz od razu popisał się blokiem (19:12). Później na zagrywce zadaniowo pojawił się Mateusz Jóźwik i popisał się asem serwisowym (22:14). Premierową odsłonę zakończył blokiem Norbert Huber.

W drugą część spotkania lepiej weszli gospodarze, głównie za sprawą swojego atakującego (3:2). Błędy własne ukraińskiej drużyny dały nam prowadzenie 4:3. Piękna kontra Rafała Szymury, skuteczny blok M’Baye i następna kontra duetu Jakub Popiwczak – Fornal złożyły się na wynik 7:4. Zaraz potem Sclater dorzucił asa serwisowego (8:4). Wynik 9:4 oznaczał pierwszą przerwę na żądanie szkoleniowca Barkomu w tym secie. Po pauzie Kanadyjczyk dołożył kolejny punkt serwisem (10:4). Kiedy na tablicy wyświetlił się wynik 14:6, trener Krastins wziął drugą przerwę na żądanie w tym secie. Świetnie w ofensywie prezentował się Sclater (16:8). Na wynik 18:10 złożyła się kapitalna akcja „ratunkowa” w defensywie, której zwieńczeniem był blok duetu Sclater-M’Baye. Kolejny as, a chwilę potem punktowa zagrywka autorstwa Sclatera zapewniła naszej drużynie rezultat 22:11. Drugiego seta zakończyła autowa zagrywka naszych rywali (25:14).

Początek trzeciej partii to głównie błędy serwisowe naszych przeciwników i świetny blok M’Baye (5:3). Wygrana kontra przez Barkom Każany wyrównała wynik seta po 6. Ich zapędy zaraz ostudził atakiem Fornal, a za moment Sclater (8:6). Szymura chyba pozazdrościł kolegom i niebawem efektownie zakończył kontratak. Błąd w ataku Tupczija oznaczał rezultat 10:6 i przerwę na żądanie trenera ekipy z Lwowa. Po tej przerwie Huber „zgasił” blokiem Palonsky’ego, a chwilę później Fornal zrobił to samo Tupczijowi (12:6). Niebawem Huber raz jeszcze zastopował blokiem przeciwnika. Tym razem trafiło na Moussę Gueye (14:8). Nasz zespół do końca seta utrzymał koncentrację i bez większych kłopotów zakończył mecz w Wieluniu siódmą wygraną w sezonie.

Dzięki tej wygranej Jastrzębski Węgiel pozostał liderem PlusLigi, z kompletem 21 punktów na koncie.

MVP: Benjamin Toniutti.

Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 15:25, 19:25)

Barkom Każany Lwów: Tupiczij, Petrovs, Gueye, Szczurow, Palonsky, Kovalov, Kanajew (libero) oraz Szewczenko, Mazenko, Kucher, Holoven, Dardzans

Jastrzębski Węgiel: Sclater, Toniutti, M’Baye, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Patry, Skruders, Jóźwik

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/lwow-pokonany-w-wieluniu/


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.
Pilnie potrzebował 160 tys . a to dobre  buhahhahaha
Nie! to zasługa Pana Tomasza, a jak by kto pytał to miasto zbudowała Hetman, nie Gierek, serio!
to pan Urgoł załatwił
Gratulacje od rodziny Matusiaków już popłynęły, za chwile popłynie rzesza członków rodziny Matusiaków do doradzania ii obsadzania stanowisk jak już ...

REKLAMA

REKLAMA