Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Startuje Liga Mistrzów. Na początek zespół z Wysp Kanaryjskich

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:

Środowym meczem z mistrzem Hiszpanii Guaguas Las Palmas nasza drużyna zainauguruje występy w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. 

Środowym meczem z mistrzem Hiszpanii Guaguas Las Palmas nasza drużyna zainauguruje występy w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Poprzednia edycja tych rozgrywek zakończyła się najlepszym wynikiem w historii naszego klubu – występem w finale w Turynie i srebrnymi medalami LM.

– Mamy nadzieję i chcemy poprawić wynik z minionej edycji. Będziemy dążyć do tego i zrobimy wszystko, by tak się stało. Mamy mocny zespół, a grupę dość ciekawą. Celem podstawowym jest wyjście z grupy z pierwszego miejsca. Nie lekceważymy żadnego przeciwnika i będziemy gotowi na każdego rywala

– mówi Rafał Szymura, przyjmujący naszego zespołu.

Mecz z Hiszpanami w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się 22 listopada o godz. 20:30. Bilety – dostępne w serwisie abilet.pl oraz w kasie hali w dniu meczu od 18:30.

W tegorocznej edycji CEV Ligi Mistrzów naszymi grupowymi rywalami są: wspomniany mistrz Hiszpanii, brązowy medalista niemieckiej ligi SVG Luneburg oraz wicemistrz Czech Jihostroj Ceske Budejovice.

W fazie grupowej wystąpi 20 zespołów podzielonych na pięć grup po cztery drużyny w każdej z nich. Każdy zespół rozegra po trzy mecze u siebie i trzy na wyjeździe. Z grup bezpośrednio do ćwierćfinałów awansują wyłącznie ich zwycięzcy. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc przejdą do baraży. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków barażowych uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów. Pozostałe zespoły z trzecich miejsc w grupach przejdą do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Terminarz meczów grupy „D”:

1.kolejka: 22.11.2023 o godz. 20:30 vs. Guaguas Las Palmas (dom)

2. kolejka: 28.11.2023 o godz. 17:10 vs. Jihostroj Ceske Budejovice (wyjazd)

3. kolejka: 13.12.2023 o godz. 19:00 vs. SVG Luneburg (wyjazd)

4. kolejka: 20.12.2023 o godz. 18:00 vs. Jihostroj Ceske Budejovice (dom)

5. kolejka: 11.01.2024 o godz. 20:00 (lokalnego czasu) vs. Guaguas Las Palmas (wyjazd)

6. kolejka: 17.01.2024 o godz. 18:00 vs. SVG Luneburg (dom)

Nasz środowy rywal to aktualny mistrz Hiszpanii. Drużyna ta zadebiutuje w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jastrzębski Węgiel miał już okazję mierzyć się w przeszłości z drużyną hiszpańską w fazie grupowej Lidze Mistrzów. Miało to miejsce w edycji 2014/2015, kiedy naszym przeciwnikiem był zespół CAI Teruel.

W drużynie ze stolicy Wyspy Gran Canaria jest kilku zawodników dobrze znanych fanom siatkówki nad Wisłą. Kanadyjski środkowy Guaguas Las Palmas Graham Vigrass grał dla Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2019/2020. Jak pamiętamy, sezon ten nie został dokończony ani w PlusLidze, ani w Lidze Mistrzów z powodu wybuchu pandemii koronawirusa.

Z kolei hiszpański rozgrywający Miguel Angel De Amo zna dobrze Halę Widowiskowo-Sportową w Jastrzębiu-Zdroju. W sezonie 2014/2015 był zawodnikiem polskiego klubu AZS Częstochowa, zaś w sezonie 2017/2018 przyjechał na Śląsk z francuską drużyną Spacer’s de Toulouse. Ponadto, argentyński przyjmujący drużyny z Las Palmas Nicolas Bruno grał przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi w minionej edycji CEV Ligi Mistrzów, będąc graczem tureckiego Halkbanku Ankara. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w półfinale tych rozgrywek. Górą w dwumeczu był nasz zespół. Dla środkowego Jeana Pascala Diedhiou będzie to już drugi występ w Jastrzębiu-Zdroju. W sezonie 2014/2015 przyjechał tu z CAI Teruel. Rozgrywającym drużyny z Las Palmas do niedawna był znany z występów w Aluron CMC Warcie Zawiercie Maximiliano Cavanna, ale Argentyńczyk pożegnał się już za pośrednictwem swoich social mediów z kanaryjską ekipą i niebawem ma przenieść się do ligi chińskiej.

Co ciekawe, dla kilku z naszych zawodników środowe spotkanie może być okazją do debiutu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dotyczy to chociażby mistrza olimpijskiego z Tokio Jeana Patry’ego!

Sportowe związki z Hiszpanią ma trener Jastrzębskiego Węgla Marcelo Mendez, który w przeszłości pracował jako trener z hiszpańskim klubem Drac Palma Majorka, doprowadzając go do dwóch finałów europejskich pucharów – Pucharu CEV oraz Pucharu Top Teams. Oprócz tego Argentyńczyk prowadził przez rok reprezentację narodową tego kraju.

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/startuje-liga-mistrzow-na-poczatek-hiszpanie-z-wysp-kanaryjskich/


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.
Pilnie potrzebował 160 tys . a to dobre  buhahhahaha
Nie! to zasługa Pana Tomasza, a jak by kto pytał to miasto zbudowała Hetman, nie Gierek, serio!
to pan Urgoł załatwił
Gratulacje od rodziny Matusiaków już popłynęły, za chwile popłynie rzesza członków rodziny Matusiaków do doradzania ii obsadzania stanowisk jak już ...

REKLAMA

REKLAMA