Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Startuje Liga Mistrzów. Na początek zespół z Wysp Kanaryjskich

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:
Jastrzębski Węgiel

Środowym meczem z mistrzem Hiszpanii Guaguas Las Palmas nasza drużyna zainauguruje występy w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. 

Startuje Liga Mistrzów. Na początek zespół z Wysp Kanaryjskich Guaguas Las Palmas

Środowym meczem z mistrzem Hiszpanii Guaguas Las Palmas nasza drużyna zainauguruje występy w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Poprzednia edycja tych rozgrywek zakończyła się najlepszym wynikiem w historii naszego klubu – występem w finale w Turynie i srebrnymi medalami LM.

– Mamy nadzieję i chcemy poprawić wynik z minionej edycji. Będziemy dążyć do tego i zrobimy wszystko, by tak się stało. Mamy mocny zespół, a grupę dość ciekawą. Celem podstawowym jest wyjście z grupy z pierwszego miejsca. Nie lekceważymy żadnego przeciwnika i będziemy gotowi na każdego rywala

– mówi Rafał Szymura, przyjmujący naszego zespołu.

REKLAMA
  • Książka dobra na prezent = Pełny Bonclok
  • Darmowe ogłoszenia Jastrzębie-Zdrój i okolice
  • Sklep z kawą w saszetkach, ekspresami na saszetki Philips Senseo
  • Miejsce reklamowe w Portalu mieszkańców i sympatyków miasta Jastrzębie-Zdrój

Mecz z Hiszpanami w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się 22 listopada o godz. 20:30. Bilety – dostępne w serwisie abilet.pl oraz w kasie hali w dniu meczu od 18:30.

W tegorocznej edycji CEV Ligi Mistrzów naszymi grupowymi rywalami są: wspomniany mistrz Hiszpanii, brązowy medalista niemieckiej ligi SVG Luneburg oraz wicemistrz Czech Jihostroj Ceske Budejovice.

W fazie grupowej wystąpi 20 zespołów podzielonych na pięć grup po cztery drużyny w każdej z nich. Każdy zespół rozegra po trzy mecze u siebie i trzy na wyjeździe. Z grup bezpośrednio do ćwierćfinałów awansują wyłącznie ich zwycięzcy. Natomiast pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc przejdą do baraży. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków barażowych uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów. Pozostałe zespoły z trzecich miejsc w grupach przejdą do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Terminarz meczów grupy „D”:

1.kolejka: 22.11.2023 o godz. 20:30 vs. Guaguas Las Palmas (dom)

2. kolejka: 28.11.2023 o godz. 17:10 vs. Jihostroj Ceske Budejovice (wyjazd)

3. kolejka: 13.12.2023 o godz. 19:00 vs. SVG Luneburg (wyjazd)

4. kolejka: 20.12.2023 o godz. 18:00 vs. Jihostroj Ceske Budejovice (dom)

5. kolejka: 11.01.2024 o godz. 20:00 (lokalnego czasu) vs. Guaguas Las Palmas (wyjazd)

6. kolejka: 17.01.2024 o godz. 18:00 vs. SVG Luneburg (dom)

Nasz środowy rywal to aktualny mistrz Hiszpanii. Drużyna ta zadebiutuje w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jastrzębski Węgiel miał już okazję mierzyć się w przeszłości z drużyną hiszpańską w fazie grupowej Lidze Mistrzów. Miało to miejsce w edycji 2014/2015, kiedy naszym przeciwnikiem był zespół CAI Teruel.

W drużynie ze stolicy Wyspy Gran Canaria jest kilku zawodników dobrze znanych fanom siatkówki nad Wisłą. Kanadyjski środkowy Guaguas Las Palmas Graham Vigrass grał dla Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2019/2020. Jak pamiętamy, sezon ten nie został dokończony ani w PlusLidze, ani w Lidze Mistrzów z powodu wybuchu pandemii koronawirusa.

Z kolei hiszpański rozgrywający Miguel Angel De Amo zna dobrze Halę Widowiskowo-Sportową w Jastrzębiu-Zdroju. W sezonie 2014/2015 był zawodnikiem polskiego klubu AZS Częstochowa, zaś w sezonie 2017/2018 przyjechał na Śląsk z francuską drużyną Spacer’s de Toulouse. Ponadto, argentyński przyjmujący drużyny z Las Palmas Nicolas Bruno grał przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi w minionej edycji CEV Ligi Mistrzów, będąc graczem tureckiego Halkbanku Ankara. Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w półfinale tych rozgrywek. Górą w dwumeczu był nasz zespół. Dla środkowego Jeana Pascala Diedhiou będzie to już drugi występ w Jastrzębiu-Zdroju. W sezonie 2014/2015 przyjechał tu z CAI Teruel. Rozgrywającym drużyny z Las Palmas do niedawna był znany z występów w Aluron CMC Warcie Zawiercie Maximiliano Cavanna, ale Argentyńczyk pożegnał się już za pośrednictwem swoich social mediów z kanaryjską ekipą i niebawem ma przenieść się do ligi chińskiej.

Co ciekawe, dla kilku z naszych zawodników środowe spotkanie może być okazją do debiutu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dotyczy to chociażby mistrza olimpijskiego z Tokio Jeana Patry’ego!

Sportowe związki z Hiszpanią ma trener Jastrzębskiego Węgla Marcelo Mendez, który w przeszłości pracował jako trener z hiszpańskim klubem Drac Palma Majorka, doprowadzając go do dwóch finałów europejskich pucharów – Pucharu CEV oraz Pucharu Top Teams. Oprócz tego Argentyńczyk prowadził przez rok reprezentację narodową tego kraju.

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/startuje-liga-mistrzow-na-poczatek-hiszpanie-z-wysp-kanaryjskich/


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

Jastek (IAstek) 4 dn. temu Spotted Jastrzebianie
@WeberAby znaleźć firmę oferującą usługi w obszarze własności intelektualnej w Jastrzębiu, sugeruję skorzystanie z następujących metod:Internet:Przeszukaj internet, korzystając z wyszukiwarek, ...
Jastek (IAstek) 4 dn. temu Spotted Jastrzebianie
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po prostu podzielić się czymś z naszą społecznością? Teraz to możliwe ...
Lidia 8 dn. temu Spotted Jastrzebianie
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (1)
Weber 17 dn. temu Spotted Jastrzebianie
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod kątem własności intelektualnej i praw autorskich?  (1)
Viper 19 dn. temu Spotted Jastrzebianie
@Jag0dahttps://serwis.partspc.pl - serwis i sklep komputerowy na Wielkopolskiej (1)
Jastrząbek 20 dn. temu Andrzej Kamiński
Zachęcamy do przesłania zdjęć lub innych multimediów dot. twórczości naszych artystów. Chętnie je uzupełnimy!

REKLAMA
REKLAMA