Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA
 

Wychowanek Akademii Talentów, Mateusz Kufka, powraca do Jastrzębskiego Węgla (wideo)

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:

Z przyjemnością informujemy, że Klub Jastrzębski Węgiel podpisał kontrakt z niespełna 21-letnim środkowym bloku Mateuszem Kufką, który na swoim koncie ma m.in. tytuł młodzieżowego mistrza świata.

Dla Mateusza będzie to powrót w rodzinne strony i do macierzystego klubu. Kufka urodził się w Jastrzębiu-Zdroju, pochodzi z okolicznej Moszczenicy, a swoje pierwsze siatkarskie szlify zbierał w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, do której trafił w wieku 12 lat.

W Akademii Talentów przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia – od mini siatkówki w piątej klasie szkoły podstawowej, przez kadeta, po juniora. W ciągu siedmiu lat w Akademii zdobył: brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików (2017), złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików (2018), złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (2020), wicemistrzostwo Polski Juniorów (2021) oraz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów (2022).

Mateusz był objęty centralnym szkoleniem w Spale i powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. W kadrach narodowych wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy U-18 (2020), Mistrzostwo Świata U-19 (2021) oraz Wicemistrzostwo Europy U-20 (2022).

REKLAMA

W Tauron 1. Lidze spędził dwa sezony – w SMS PZPS Spała i PSG KPS Siedlce. Łącznie rozgrał 49 meczów, w których zdobył 282 punktów. W minionych rozgrywkach zadebiutował w PlusLidze, reprezentując barwy Enei Czarnych Radom. W klubie tym wystąpił w 14 meczach.

Mateusz jest podekscytowany faktem, że podpisał kontrakt z Jastrzębskim Węglem i w tym kontekście mówi o spełnionym marzeniu.

– Najbardziej zależy mi na tym, aby rozwinąć się technicznie pod wodzą trenera Mendeza. Wiadomo, że osiąganie celów sportowych takich jak Mistrzostwo Polski czy Klubowe Mistrzostwo Europy, jest ważne, ale jako zawodnikowi numer cztery na swojej pozycji najbardziej chodzi mi o to, żeby zbierać doświadczenie od starszych i bardziej doświadczonych zawodników, nierzadko kadrowiczów

– podkreśla Mateusz Kufka.

– W strategii budowania zespołów na kolejne sezony dla naszego Klubu i dla naszego Partnera Strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej ważne jest, by do seniorskiej drużyny trafiali adepci Akademii Talentów. Często ten bezpośredni przeskok z Akademii do pierwszego zespołu bywa bardzo trudny, dlatego dla naszych akademików cenne jest też ogrywanie się w klubach walczących o mniejsze cele. Tak było w przypadku Mateusza Kufki, który wraca do nas już z pewnym bagażem doświadczeń nabytych w PlusLidze oraz Tauron 1. Lidze. Jastrzębski Węgiel będzie dobrym miejscem dla jego dalszego rozwoju, tym bardziej że jest to chłopak stąd, identyfikujący się z naszym Klubem i miastem

– mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Mateusz Kufka

Pozycja: Środkowy

Data i miejsce urodzenia: 08.11.2003 r., Jastrzębie-Zdrój

Wzrost: 198 cm

Waga: 92 kg

Zasięg w ataku: 342 cm

Zasięg w bloku: 328 cm

Przebieg kariery: Akademia Jastrzębskiego Węgla, SMS PZPS Spała, PSG KPS Siedlce, Enea Czarni Radom.

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/powrot-wychowanka-mateusz-kufka-srodkowym-jastrzebskiego-wegla/


Podziel się z innymi, udostępnij:

REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

proponuje na przewodniczacego Andrzeja Wojdyło,to facet ogarniety
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 664 694 990
Od 15 lat prosimy UM o wykonanie drogi dojazdowej do naszych posesji na Młyńskiej . Dziś ktoś sie chwali z ...
Super! Czekamy na nagrody!
Spoczywaj w pokoju!Dziękujemy za wszystko,Byłaś i pozostaniesz w naszych sercach (1)
Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.

REKLAMA

REKLAMA