Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu (wideo)

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:

Drużyna oficjalnie rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu, do którego przystąpi jako mistrz Polski i wicemistrz Europy.

20 maja 2023 roku. Tego dnia Jastrzębski Węgiel rozegrał ostatnie spotkanie sezonu 2022/2023, a był to finał siatkarskiej Ligi Mistrzów. Przedwczoraj drużyna oficjalnie rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu, do którego przystąpi jako mistrz Polski i wicemistrz Europy.

Tak jak prawie co roku, na początku okresu przygotowawczego nie jest obecny cały zespół Jastrzębskiego Węgla. Brakuje reprezentantów kraju, przed którymi w tym roku jeszcze dwie ważne imprezy: mistrzostwa Europy i kwalifikacje olimpijskie. Polacy: Jakub Popiwczak, Tomasz Fornal i Norbert Huber oraz Fin Eemi Tervaportti, wraz ze swoimi kadrami wezmą udział w obu imprezach. Natomiast Francuzi: Benjamin Toniutti i Jean Patry skupiają się jedynie na mistrzostwach Europy. Trójkolorowi jako gospodarze Igrzysk Olimpijskich, mają zagwarantowany udział w imprezie.

Nieobecny jest również Marcelo Mendez i Federico Baroni, którzy pracują z reprezentacją Argentyny, oraz pozostali zawodnicy zagraniczni, którzy niedługo pojawią się w Klubie.

Na miejscu jest Henrique Pereira Furtado, który dowodzi drużyną pod nieobecność pierwszego trenera, Leszek Dejewski, Bogdan Szczebak oraz Bartosz Celadyn. W czasie, w którym Federico Baroni przebywa poza Klubem, funkcję trenera przygotowania motorycznego objął Bartosz Bielenda.

Do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla na czas przygotowań dołączyli: Vitalii Parkhomenko, Filip Popiwczak, Igor Łukasik oraz Jakub Szczurowski.

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla co sezon wspiera pierwszy zespół w przygotowaniach i w trakcie sezonu. Dzięki temu młodzi adepci siatkówki rozwijają swoje umiejętności, podpatrując przy tym profesjonalnych zawodników podczas pracy.

Jeżeli można to tak nazwać, etyka pracy jest na naprawdę wysokim poziomie. Każdy trening to dawanie od siebie 100%. Nie mówię, że nie jest tak w Akademii, ale tutaj spotykamy się z tymi doświadczonymi zawodnikami, widzimy jak to u nich wygląda. Jest to dla nas super sprawa – mówi Filip Popiwczak, młodszy brat Jakuba Popiwczaka.

Sezon 2023/2024 zaczyna się dopiero pod koniec października z powodu rozgrywanych wcześniej kwalifikacji olimpijskich. Przerwa między rozgrywkami dla zawodników nie grających w kadrach narodowych była więc całkiem długa.

Bardzo się cieszę, że wracamy już do treningów i przygotowań. Rzeczywiście jest to dla mnie pierwszy specyficzny sezon dla mnie, gdzie praktycznie większości chłopaków jeszcze nie ma, bo nasze kozaki w reprezentacjach walczą o najważniejsze trofea. Trzymamy za nich kciuki i mamy nadzieję, że w zdrowiu tutaj wrócą. A my musimy po prostu starać się jak najlepiej przygotować do tego, że jak będziemy już wszyscy razem, wszystko na szybko poskładać i ruszać do boju – opowiada Moustapha M’Baye.

Bardziej zawsze tęsknie za emocjami. To jest adrenalina i to jest uzależniające. Wydaje mi się, że za tym najbardziej tęsknie i tak naprawdę nie mogę się doczekać meczów rozgrywanych na tej hali, bo jest to jeden z najprzyjemniejszych aspektów naszej pracy i mam nadzieję, że w tym sezonie kibice będą tak samo dopisywać, jak w poprzednim – dodaje nasz środkowy, który dołączył do drużyny w połowie poprzedniego sezonu.

Śledźcie nasze media społecznościowe w oczekiwaniu na informacje dotyczące sparingów i meczów towarzyskich rozgrywanych w czasie okresu przygotowawczego.

 

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/jastrzebski-wegiel-rozpoczal-przygotowania-do-nowego-sezonu-2/

‼ Zapraszamy do oglądania zdjęć z pierwszego treningu przed nowym sezonem, który był również otwarty dla przedstawicieli mediów. 📷 Fotograf - Magdalena Kowolik

Opublikowany przez Jastrzębski Węgiel Wtorek, 22 sierpnia 2023

Podziel się z innymi, udostępnij:

REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

proponuje na przewodniczacego Andrzeja Wojdyło,to facet ogarniety
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 664 694 990
Od 15 lat prosimy UM o wykonanie drogi dojazdowej do naszych posesji na Młyńskiej . Dziś ktoś sie chwali z ...
Super! Czekamy na nagrody!
Spoczywaj w pokoju!Dziękujemy za wszystko,Byłaś i pozostaniesz w naszych sercach (1)
Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.

REKLAMA

REKLAMA