Asseco Resovia Rzeszów naszym rywalem w półfinale PlusLigi

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel

W półfinale PlusLigi naszym rywalem będzie Asseco Resovia Rzeszów, która okazała się lepsza w ćwierćfinałowym dwumeczu od Trefla Gdańsk.

Pierwszy mecz półfinałowy odbędzie się w najbliższą środę w hali na Podpromiu o godzinie 17:30, natomiast rewanż w Jastrzębiu-Zdroju zaplanowano na sobotę o godzinie 14:45. Gramy według tych samych zasad, co w ćwierćfinale krajowych rozgrywek o mistrzostwo Polski, to znaczy:

Drużyna wygrywająca mecz w stosunku 3:0 lub 3:1 otrzymuje za zwycięstwo 3 punkty meczowe, a przegrywający 0 punktów meczowych, przy czym dotyczy to także przegranej walkowerem. Za zwycięstwo w stosunku 3:2 drużyna wygrywająca otrzymuje 2 punkty meczowe, a przegrywająca 1 punkt meczowy. W przypadku równej liczby punktów meczowych po rozegraniu dwóch spotkań o wygraniu rywalizacji zdecyduje zwycięstwo w „złotym secie” rozgrywanym 15 minut po zakończeniu drugiego meczu. „Złotego seta” gra się do 15 punktów wg zasad obowiązujących dla piątej, decydującej partii w meczach piłki siatkowej.

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

🔥Here it comes! 🔥 Poznaliśmy cztery najlepsze zespoły tego sezonu #PlusLiga - ale o złoto zagrają tylko dwa z nich! 💪 Pierwsze mecze półfinałowe już w środę - nie możemy się doczekać! 👏