Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Zmiany w regulaminie nowej Karty Jastrzębianina

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Dokładniejsze sformułowanie przepisów ma na celu wyeliminowanie potencjalnych niejasności dotyczących bezpłatnej komunikacji.

Już prawie trzy tysiące mieszkańców złożyło wniosek o wydanie Karty Jastrzębianina, uprawniającej do korzystania z bezpłatnej komunikacji w obrębie miasta. Przypomnijmy, że z karty mogą skorzystać jastrzębianie, którzy regulują swoje podatki w mieście i nie zalegają z płatnościami wobec miasta, instytucji miejskich, oraz urzędu skarbowego. Szczegółowe zasady korzystania z karty określa regulamin, którego postanowienia, po okresie wstępnym, zostały precyzyjniej sformułowane w kilku punktach.

REKLAMA

Co zostało doprecyzowane?

  • Dodano zapis dotyczący bezpłatnej komunikacji dla dzieci w wieku do 4 lat (zasada obowiązująca już wcześniej, lecz wcześniej nie była wyraźnie sprecyzowana w regulaminie).
  • Zapis o bezpłatnej komunikacji dla osób korzystające ze świadczeń Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju uzupełniono o świadczenia rodzinne udzielane przez Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.
  • Osoby korzystające ze świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przy składaniu wniosku, mogą posłużyć się także decyzją Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój o przyznaniu świadczenia rodzinnego. Dokument nie może być wydany wcześniej niż 3 miesiące przed datą złożenia wniosku.
  • Emeryci starający się o Kartę Jastrzębianina, których rozlicza ZUS, mogą przedstawić dostarczony im PIT-11A. Nie musi to być pierwsza strona pełnego PIT-u. Przypomnijmy, że osoby, które przekroczyły 70 lat, nadal korzystają z bezpłatnej komunikacji na dotychczasowych zasadach, bez zmian w tym zakresie.
  • Karty Jastrzębianina dla uczniów i studentów, działa na pierwotnych zasadach i obowiązywać będzie do 30 września przyszłego roku (dla uczniów) i do 30 marca (dla studentów).

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/korekta-regulaminu-nowej-karty-jastrzebianina


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA