Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Mikołaj odwiedził dzieci z Jastrzębia-Zdroju

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Ulubiony święty wszystkich dzieci spotkał się z najmłodszymi. Częstował słodyczami, a później wspólnie z nimi rozświetlił miejskie ozdoby.

Wszyscy najmłodsi mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju mieli okazję spotkać się ze św. Mikołajem. Pojawił się on w naszym mieście 6 grudnia, czyli w dniu, w którym przypada jego wspomnienie. Obecny był w nim jednak już wcześniej. W poprzedzający Mikołajki weekend, odwiedził lodowisko Jastor, gdzie także była możliwość spotkania się z nim.

Pozostałe Mikołajkowe atrakcje miały miejsce już jednak 6 grudnia. Mikołaj odwiedził przedszkola, a także sołectwa i osiedla. Jeśli o przedszkola chodzi, św. Mikołaj obecny był w PP21, PP26 i PP12. Z kolei sołectwami i osiedlami, w których pojawił się święty były: Moszczenica, os. Przyjaźń i os. Bogoczowiec oraz os. Złote Łany.

REKLAMA

Główne obchody Mikołajek w Jastrzębiu-Zdroju miały jednak miejsce na placu WOŚP oraz na deptaku w Zdroju. W obu tych miejscach św. Mikołaj wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami, a także z Prezydent Anną Hetman rozświetlił bożonarodzeniowe ozdoby i rozdawał dzieciom słodycze. W trakcie Mikołajek obecny był również Jastuś - miejska maskotka.

Z okazji dnia św. Mikołaja nie zabrakło też innych atrakcji. W kinie "Centrum" wystawiony został spektakl "Fabryka zabawek Świętego Mikołaja", a w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się teatrzyk dla najmłodszych. W Parku Zdrojowym natomiast, harcerze zorganizowali zabawę "Gdzie się podział święty Mikołaj?!".

I choć kolejny dzień św. Mikołaja przypada dopiero za rok, jeszcze przez kilka najbliższych dni będzie go można spotkać w Jastrzębiu-Zdroju. 8 grudnia odwiedzi on SP nr 10 na os. Arki Bożka, 9 grudnia, Dom Zdrojowy, a 11 grudnia SP nr 12 na os. Barbary.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/za-nami-miejskie-mikolajki


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA