Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Za nami prawie dwa tygodnie wakacji - podsumowanie wydarzeń w Jastrzębiu

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

W naszym mieście dużo się dzieje! Nie ma czasu na nudę.

W Jastrzębiu-Zdroju trwają wakacje pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych. Do tej pory miały miejsce liczne wydarzenia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Rozpoczęliśmy Magiczne Wakacje (Ale Cyrk 3), które odbywają się w każdy wtorek lipca. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach iluzji, podziwiać pokazy szczudlarzy i żonglerów oraz brać udział w animacjach. Pan Magiczny spotkał się już z dziećmi z Moszczenicy i Szerokiej.

W środy odbywały się letnie warsztaty piosenki dla najmłodszych, znane jako Interaktywna akademia piosenki dla najmłodszych - "Śpiewaki Łobuziaki. Dzieci miały okazję rozwijać swoje umiejętności wokalne i bawić się śpiewając.

Środowe seanse fimowe dla dzieci i młodzieży (Wakacyjne seanse dla dzieci w kinie "Centrum")  odbywały się w Kinie Centrum. Dzieci mogły cieszyć się porannymi projekcjami filmowymi.

Świetlice i kluby działające przy Miejskim Ośrodku Kultury zapraszały na konkursy, zabawy i zajęcia dla najmłodszych.

Wakacyjne czwartki i niedziele były pełne muzyki. Odbywał się cykl koncertów Koncerty plenerowe "Polska nie jest nudna” na fortepian i skrzypce, w których brali udział utalentowani muzycy Tomasz Pala i Krzysztof Czech. Koncerty odbywały się na różnych scenach, a jedno z nich miało miejsce w Parku Zdrojowym.

Jastrzębskie Lato Muzyczne również rozpoczęło się koncertem Jacka i Jolanty Kieroków, którzy zaśpiewali swoje najpiękniejsze utwory przy akompaniamencie Piotra Brikmana. Kolejny koncert z udziałem Alexa Martineza jest zaplanowany na 16 lipca.

Przed nami także "Święto wina" w Parku Zrojowym, które odbędzie się 29-30 lipca w Parku Zdrojowym. Wydarzenie to będzie obejmować wykłady, degustacje, koncerty i warsztaty tańca.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowała wiele atrakcji podczas tegorocznych wakacji. Dzieci miały okazję uczestniczyć w różnych warsztatach artystycznych, edukacyjnych i ruchowych, które odbywały się zarówno w bibliotekach, jak i w plenerze, w tym w Parku Zdrojowym.

Na dzień dzisiejszy odbyły się już warsztaty plastyczne i artystyczne pod Inhalatorium w Parku Zdrojowym. W Filii nr 2 odbyły się spotkania dla miłośników mangi.  Ponadto dzieci miały okazję brać udział w warsztatach konstruowania statków kosmicznych oraz w "Kosmicznych rozgrywkach" z grami planszowymi.

Projekt "Na wakacje z Fundacją" zrealizowany przez Mosir również dostarczył wiele radości i wrażeń dzieciom. Zwiedzanie Sztolni Luiza, Stadionu Śląskiego, a także zabawa w parku linowym w Istebnej to tylko niektóre z licznych wycieczek, które miały miejsce podczas tego projektu. Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji prowadzi także, aktywne zajęcia dla dzieci na stadionie oraz w swoich obiektach.

Wakacje w naszym mieści są pełne różnorodnych wydarzeń, które dostarczają radości i wrażeń dla mieszkańców miasta. Zapowiada się jeszcze wiele ciekawych aktywności i atrakcji do końca wakacji.

Zapowiedź wakacyjnych imprez w Jastrzębiu-Zdroju

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/za-nami-prawie-dwa-tygodnie-wakacji-duzo-sie-dzieje


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA