Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Witaj w Informacyjnej Społeczności (iS)

Mocna Strona Miasta
Jastrzebianie.pl

Jest nam niezmiernie miło powitać Cię w Informacyjnej Społeczności (iS) miasta Jastrzębie-Zdrój. W ramach iS tworzymy dla Was serwis Jastrzebianie.pl, który jest kolektorem dobrych i zweryfikowanych wiadomości związanych z miastem. Skierowany jest do wszystkich mieszkańców i sympatyków miasta Jastrzębie-Zdrój.

Sprawdź nasze profile w social media

Kierujemy się kilkoma ważnymi zasadami, które powinny Wam się spodobać:

Działamy BEZ POLITYKOWANIA

Ale uważnie przyglądamy się każdej podejmowanej decyzji, która dotyczy miasta i mieszkańców. Nasz program i idea oparte są o biznes odpowiedzialny społecznie. Chcemy zmieniać otaczającą nas rzeczywistość na lepszą i bardziej dostępną dla każdego tj.: dla mieszkańców, sympatyków miasta oraz lokalnych firm i organizacji.

Wspieramy rozwój lokalnej społeczności

Pragniemy publikować informacje z oficjalnych źródeł miejskich i organizacji, ale jesteśmy także otwarci na współpracę z wszelkimi osobami i grupami nieformalnymi działającymi w mieście. Chcemy promować aktywności w Jastrzębiu-Zdroju.

Chcemy ułatwiać dostęp do informacji

Na dany moment udostępniliśmy kilka narzędzi online, dzięki którym dostęp do informacji będzie łatwiejszy i szybszy.

Chcemy mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość

Integracja i podejmowanie wspólnych działań umożliwią dalszy rozwój mieszkańców. Wszelkie działania zwiększą potencjał miasta.

Poznaj narzędzia, które udostępnia Informacyjna Społeczność


Mocna Strona Miasta Jastrzebianie.pl

To serwis mieszkańców i dla mieszkańców. Miejsce, w którym znajdziesz wszystkie ważne i aktualne wiadomości z miasta Jastrzębie-Zdrój, pochodzące wielu źródeł. To przestrzeń dla każdego mieszkańca, który chce podzielić się swoim zdaniem. Chcemy być opiniotwórczy i zawsze niezależni, bez politykowania, ale zawsze czujni na otaczające nas wydarzenia i zmiany. Każdy zarejestrowany użytkownik może dodać lub zaproponować artykuł do publikacji na łamach serwisu. Udostępniona została także możliwość opiniowania i komentowania artykułów.

Jastrzebianie.pl to także nasz fanpage i ponad 3000 osób, dla których codziennie udostępniamy posty z wielu źródeł. Z Jastrzebianie.pl wiadomości z miasta i regionu masz podane jak na przysłowiowej tacy.


Wyszukiwarka miejska Jaspedia.pl

Wyniki wyszukiwania związane z miastem Jastrzębie-Zdrój w jednym miejscu, starannie dobrane i wyselekcjonowane przeszukiwane strony internetowe z Jastrzębia-Zdroju.

Wyszukiwarka miejska oparta o technologie Google ograniczająca wyniki na zapytania do stron związanych z miastem i powiatem Jastrzębie-Zdrój. Każdy użytkownik iS może zgłosić stronę, która ma być również przeszukiwana. Tylko i wyłącznie wartościowe strony związane z miastem i powiatem, zweryfikowane przez Zespół iS, będą włączone do wyświetlanych wyników. Wszystkie wspomniane poniżej usługi i narzędzia iS są również dostępne z poziomu wyszukiwarki. Jaspedia.pl ułatwi przeszukiwanie wielu źródeł w celu znalezienia tej konkretnej odpowiedzi na zadane pytanie.


Portal zrzeszający serwisy e-usług wJastrzebiu.pl

Portal internetowy, w ramach którego powstają kolejne tematyczne serwisy. Aktualnie do portalu przynależą: serwis ogłoszeniowy (Ogloszenia.wJastrzebiu.pl) i baza firm (Firmy.wJastrzebiu.pl). W planach są kolejne serwisy tematyczne np. Kalendarz imprez, w którym znajdziesz wszystkie ciekawe zapowiedzi pojawiające się w internecie dla określonej grupy odbiorców. Serwisy tematyczne mogą być zlecone do zrealizowania przez naszych Patronów.


Serwis Ogloszenia.wJastrzebiu.pl 

To serwis ogłoszeń drobnych oraz firmowych, w którym każdy użytkownik może bezpłatnie zamieścić 10 ogłoszeń. Masz coś do zaoferowania lub chcesz pozbyć się niepotrzebnych rzeczy? A może czegoś szukasz? Dodaj bezpłatne ogłoszenie na określony czas. Chcesz więcej? Skorzystaj z możliwości płatnych opcji wyróżniania np.: publikacja na stronie startowej czy podświetlenie ogłoszenia. Ogłoszenia są publikowane również na łamach serwisu Jastrzebianie.pl 


Baza firm i organizacji Firmy.wJastrzebiu.pl 

To baza firm które oferują swoje usługi dla mieszkańców powiatu. W szczególny sposób chcemy zaznaczyć obecność firm lokalnych, dlatego umożliwiamy dodanie darmowych wpisów do katalogu firm i instytucji. Baza firm ma na celu wspieranie naszej misji, czyli ułatwienia dostępu do informacji.  Dodaj swoją firmę bezpłatnie i bez ograniczeń czasowych.  Dodanie wpisu do katalogu firm może przynieść wiele korzyści Twojej firmie. Wpisy są publikowane również na łamach serwisu Jastrzebianie.pl 

Możesz wesprzeć nasze działania

Możesz mieć wpływ na rozbudowę IS, aktywnie korzystając z udostępnionych narzędzi. Dodaj ogłoszenie, miejsce lub firmę, zaproponuj ciekawy tekst artykułu. Twoja aktywność może mieć wpływ na rozwój lokalnych inicjatyw.
Jeśli chcesz się z nami skontaktować, przejdź do formularza.

Pomożesz nam także udostępniając stronę innym w mediach społecznościowych:

Projekt został zrealizowany z prywatnych środków firmy z Jastrzębia-Zdroju, a finansowanie działania będzie pozyskiwanie z różnych źródeł. Mamy nadzieję, że nasze działania przypadną Wam do gustu i zechcecie je wesprzeć, np. za pośrednictwem platformy Patronite, bezpośrednimi przekazami pieniężnymi przez PayPal lub korzystając z oferty reklamy w serwisie. Sprawdź propozycje jakie tam przygotowaliśmy. Dokładając przysłowiową złotówkę masz pewność, że trafi ona na utrzymanie narzędzi i usług oraz promocję inicjatywy iS. Dziękujemy za każde wsparcie z Waszej strony w celu utrzymania narzędzi, które uruchomiliśmy. Więcej informacji i linki do Patronite będą dostępne wkrótce.

Poznaj Zespół
Informacyjnej Społeczności

Dołącz do nas! Zostań naszym Patronem lub zostań członkiem zespołu twórców, wpierając nasze działania i aktywnie uczestnicząc w Informacyjnej Społeczności.

Ania

Autorka wielu publikacji związanych ze zwyczajami na Śląsku.
Autorka projektu Bonclok.pl

Kasia

Autorka wielu publikacji związanych z kulturą i sztuką.
Autorka cyklu "Sylwetki Jastrzębskich Twórców"
Ahoj

Marcin

Przedsiębiorca, twórca Informacyjnej Społeczności
Autor Serwisu i osoba odpowiedzialna za jego utrzymanie i rozwój

Kto wspiera nasze działania?
Czyli FameHall Jastrzebianie.pl

W tym miejscu wkrótce pojawią się informacje na temat naszych Patronów, którzy wspierają nas za pośrednictwem platformy Patronite lub bezpośrednimi donacjami na potrzeby działania usług Informacyjnej Społeczności.

Pod inicjatywą chcemy zebrać
wiele rekomendacji i opinii

W tym miejscu wkrótce udostępnimy rekomendacje i opinie osób, które postanowią nas wspierać w działaniach.

Znane osoby związane z miastem Jastrzebie-Zdrój, które zdecydowały się nas wspierać.

Mariusz Cholajda

Artysta i Reżyser. Dyrektor Fundacji Harmonicznego Chaosu.

Organizacje z którymi wspólpracujemy.

"Fundacja Harmonicznego Chaosu od ponad 10 lat współpracuje z Jastrzebianie.pl. W tym czasie regularnie wspierają nasze działania poprzez promocję wydarzeń i projektów związanych z teatrem, muzyką, wystawami, festiwalami, m.in. Objazdowy Festiwal Teatr na Ugorze, Mała Akademia Teatralna, Mała Objazdowa Akademia Teatru Słowa, cykl koncertów: Wokół Chopina, czy wystawy malarstwa i fotografii."

Mariusz Cholajda - Dyrektor Fundacji

W przeszłości wspierali 
nas również. Dziękujemy!

Dziękujemy za poświęcony czas i chęć współpracy.

Jarek

Fotografia / Marketing

Magda

Redakcja

Kasia

Redakcja

Iza

Marketing

Przemek

Wideo / Organizacja

Piotrek

Fotografia

  Więcej pytań? Więcej odpowiedzi!

  Strona wolno się ładuje, nie wczytała się lub zawiera błędne informacje?
  Dokładamy wszelkich starań, aby strona działała szybko i stabilnie oraz zawierała rzetelne i sprawdzone informacje, ale nie zawsze mamy na to wpływ. Jeśli strona w obrębie Serwisu (w domenie Jastrzebianie.pl) nie załadowała się lub zawiera błędne dane zgłoś do nas dostrzeżony błąd przez formularz. W polu treści zgłoszenia podaj link lub linki do stron, które wymagają uwagi oraz opisz dokładnie czego dotyczy problem.
  Cennik reklamy w Serwisie Jastrzebianie.pl
  Proponujemy Wam reklamę w niezależnym Serwisie mieszkańców i miłośników miasta Jastrzębie-Zdrój – Jastrzebianie.pl. To inicjatywa łącząca mieszkańców oraz wspierająca ich inicjatywy. Celem Serwisu jest integracja oraz wspólna inicjatywa. To doskonałe miejsce do prowadzenia kampanii informacyjno-reklamowych i budowania pozytywnego wizerunku firmy jako zaangażowanej w społeczność miasta.
  Jak działa Serwis Jastrzebianie.pl?
  Projekt Jastrzebianie.pl początkowo został zainicjowany przez Jastrzębianina ps. Shatan w okolicach 2007 roku jako niezależne miejskie forum. W 2008 roku forum zostało zamknięte, a domena trafiła do Informacyjnej Społeczności.
  Patronat medialny nad imprezami - warunki i zasady
  Serwis Jastrzebianie.pl oraz informacyjna Społeczność (iS) chętnie obejmie Patronatem Medialnym różne wydarzenia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, naukowym, sportowym i społecznym organizowanymi w mieście Jastrzębie-Zdrój lub okolicach. W tym celu należy w pierwszej kolejności zapoznać się z zasadami przyznawania Patronatów Medialnych na poniższej stronie. Następnie prosimy o wypełnenie formularza kontaktowego. Decyzja podejmowana jest w możliwe krótkim terminie jej wynik nie wymaga uzasadnienia i jest ostateczny.
  Czym jest Informacyjna Społeczność (iS)?
  Informacyjna Społeczność (iS) to niezależna inicjatywa skupiająca osoby chcące zmieniać na lepsze otaczającą ich rzeczywistość realizując przy tym swoje pasje i zainteresowania. Inicjatywę (iS) tworzą niezależne osoby, założyciele organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy, którym przyświeca idea wolności słowa, prasy i mediów.
  Logotypy i materiały promocyjne Serwisu Jastrzebianie.pl
  Poniżej przygotowaliśmy gotowe rozwiązania służące do udostępnienia Serwisu Jastrzebianie.pl, aby inne osoby mogły się o nim dowiedzieć.  Zamieszczone poniżej materiały można wykorzystać również w celu uzyskania patronatu medialnego nad organizowanym wydarzeniem.