Wystawa fotografii w galerii Ciasnej

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
„FOTOGRAFIA NIEPOWAŻNA czyli: bez obiektywu? bez aparatu? bez pośpiechu!”
Wystawa fotografii w galerii Ciasnej

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii w Galerii Ciasna stworzoną przez Antoniego Kreisa pt. „FOTOGRAFIA NIEPOWAŻNA, czyli: bez obiektywu? Bez aparatu? Bez pośpiechu!” Wystawa odbędzie się już 14.04.2023 o godzinie 18:00. Wystawa składać się będzie z dwóch cykli: „Opowieści Chamery Obscura” i „Księga Aniołów”. To niesamowite wydarzenie zachwyci głębia oraz nieprzewidywalnością fotografii.

Twórca wystawy jest Antoni Kreisa, ur. w 1956 roku w Chorzowie. Fotografuje nieustannie od 12 roku życia. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i wieloletni członek Zarządu Okręgu Śląskiego ZPAF oraz Przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej opiniującej kandydatury chętnych do wstąpienia w szeregi ZPAF. Laureat dziesiątek nagród w konkursach fotograficznych. Autor blisko stu wystaw indywidualnych, uczestnik ponad dwustu zbiorowych w kraju i za granicą. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku aktywny i wielokrotnie nagradzany autor filmów tak zwanego amatorskiego kina niezależnego. Jest autorem filmu „Piosenka dla robotnika rannej zmiany”, który znalazł się w grupie stu najlepszych filmów krótkometrażowych polskiej kinematografii. Często wykorzystuje techniki z pogranicza sztuk plastycznych. Ma opinię twórcy nieprzewidywalnego. Sam o sobie mówi, że „obserwuje i kolekcjonuje emocje i obrazy…” Jego artystyczne credo: „fotografia nie może być nudna, sztuka powinna być nieobliczalna”. Dlatego też czasami bywa poetą (pisze), czasem posługuje się pędzlem (maluje).

Fotografia otworkowa to nieprzewidywalna technika. Wystarczy dowolna skrzyneczka z małą dziurką wykonaną igłą czy szpilką w jednej ze ścianek. Jeśli włożymy do środka arkusik światłoczułego materiału i skierujemy ją w dowolnym kierunku to po wywołaniu arkusika otrzymamy piękne zdjęcie tego, co przed nami! Tak tez powstał cykl fotografii przedstawianej na wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/wystawa-fotografii-w-galerii-ciasna

Podziel się z innymi, udostępnij:


Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszy! Zostaw komentarz.

Ostanie komentarze

Mariola z rodziną 20 godz. temu Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja
Było super! dziękujemy
Andrzej 4 dn. temu Adwokat bez dyplomu
Historia jak z filmu "Złap mnie jeśli potrafisz" :) Wcześniej był lekarzem i pilotem hahaha
Z całym szacunkiem, ale te projekty wyglądają mało obywatelsko, a raczej jak wnioski pisane przez UM, czy ich pracowników?!

Jastrzebianie.pl - serwis mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój
Projekt jest częścią budowy Informacyjnej Społeczności w Jastrzębiu-Zdroju


Jastrzebianie.pl - mocny Serwis Miasta Jastrzębie-Zdrój

© All rights reserved. Projekt i realizacja Serwisy i portale miejskie.
Wróć do góry