Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Program wymiany regionów węglowych

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Nasze miasto w ubiegłym tygodniu gościło przedstawicieli Ukrainy.

Celem Inicjatywy jest wsparcie krajów i regionów w przejściu z gospodarki opartej na węglu na neutralną dla klimatu, przy zachowaniu zasad sprawiedliwej transformacji. Do programu wymiany zostało zakwalifikowanych 14 regionów węglowych, dobranych w pary. W ubiegłym roku z wizytą była delegacja z Kosowa.

Program nadzoruje Komisja Europejska we współpracy z sześcioma współpracującymi partnerami międzynarodowymi: Bankiem Światowym, Sekretariatem Wspólnoty Energetycznej, Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Kolegium Europejskim w Natolinie.

W grupie, która odwiedziła w ubiegłym tygodniu nasze miasto byli: Burmistrz Nowowołyńska, Dyrektor Szkoły z Nowowołyńska, radni Rady Miasta Nowowołyńsk, Wójt wsi Promiwka, Burmistrz Czerwonogradu oraz radna z Rady Miasta Czerwongrad. Grupie towarzyszyli przedstawiciele sekretariatu prowadzącego wymiany Exchange WBUA.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/program-wymiany-regionow-weglowych


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA