Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Kraina Górnej Odry nagrodzona przez Polską Organizację Turystyczną

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Śląski produkt turystyczny, organizujący coroczny Festiwal, odbywający się m.in. w Jastrzębiu z dwiema nagrodami Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jest jednym z najmłodszych produktów turystycznych w całym kraju, a mimo to cieszy się znakomitą renomą. Kraina Górnej Odry jako produkt turystyczny Śląskiej Organizacji Turystycznej i województwa śląskiego został uznany za jeden z najlepszych w Polsce.

KGO otrzymała Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w corocznym konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny, czyli najważniejszą, a zarazem najbardziej prestiżową nagrodę w branży turystycznej. W sumie POT przyznała Certyfikaty 10 najlepszym produktom turystycznym, które wyłoniono spośród 66 biorących udział w konkursie. Przyznanie certyfikatów było decyzją specjalnie powołanej kapituły konkursowej.

- W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów

- informują przedstawiciele organizatora konkursu - Polskiej Organizacji Turystycznej.

REKLAMA

Nominację Krainy Górnej Odry w konkursie uzasadniano m.in. jej urokliwymi terenami, czy zjawiskową architekturą.

- Obszar ten tworzy szeroką kompozycję aktywności, doskonale zachowanego dziedzictwa kulturowego, obiektów z duszą oraz niesamowitą przyrodą, która pozostawiła w krainie kilka „cudów” natury, jakimi są Graniczne Meandry Odry, Rezerwat Przyrody „Łężczok” czy Arboretum Bramy Morawskiej

- wskazano na poparcie nominacji.

Znaczenie miała też organizacja Festiwalu Górnej Odry, który odbywa się m.in. w Jastrzębiu-Zdroju. Jeśli chodzi o jego tegoroczną edycję, w Jastrzębiu odbyły się wydarzenia takie jak: koncert B.R.O., czy koncert najstarszej DJ-ki w Polsce, DJ Wiki w Parku Zdrojowym. Ponadto część wydarzeń miała także miejsce na Przystani Szymańcówka.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to jednak tylko jedna z dwóch nagród, jakie trafiły do Krainy Górnej Odry. KGO otrzymała także Certyfikat Internautów, którzy o jego przyznaniu decydowali w głosowaniu online. W nim Kraina Górnej Odry otrzymała rekordowo wysoką liczbę głosów.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/kraina-gornej-odry-w-gronie-najlepszych-produktow-turystycznych


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA