Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Uczniowe jastrzębskich szkół decydowali o inwestycjach w swoich placówkach

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Uczniowie I LO w Jastrzębiu-Zdroju stworzyli w swojej szkole strefę rozrywki. Teraz będą realizować kolejny projekt.

Zakończyła się kolejna edycja Budżetu Partycypacyjnego dla jastrzębskich szkół ponadpodstawowych, czyli inicjatywy w której sami uczniowie decydują o inwestycjach w swoich placówkach. W tym roku swoje pomysły do budżetu partycypacyjnego zgłosiło 8 szkół ponadpodstawowych z Jastrzębia-Zdroju. Jakie pomysły przedstawiła uczęszczająca do nich młodzież?

Ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, zaproponowali zakup lunet obserwacyjnych do kącika naukowego, w którym przeprowadzane są m.in. eksperymenty podczas lekcji. Zespół Szkół Specjalnych nr 9 im. Mikołaja Witczaka starał się o zakup kolejnych sensorycznych kryjówek - domków wyciszających, w których młodzież może odpoczywać od hałasu.

III LO, wnioskował się o udoskonalenie "Słonecznej kawiarenki" - zakątka, w którym można spędzić czas na rozmowach ze znajomymi, a także na nauce. Z kolei w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II, miały zostać zakupione akcesoria dla młodych piłkarzy i sprzęt dla uczniów klas informatycznych. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego, mieli w planach rozbudować powstałą na zewnątrz szkoły strefę chilloutu.

REKLAMA

O pieniądze z Budżetu Partycypacyjnego starały się także pozostałe jastrzębskie szkoły średnie. Zespół Szkół nr 6 im. króla Jana III Sobieskiego proponował dalszą realizację projektu "Sobieski gra w szachy", w ramach którego organizowane miałyby być kolejne szachowe turnieje, a w szkole pojawiłyby się dodatkowe zestawy szachów. Zespół Szkół Techniczno-Branżowych chciał podobnie, jak "Korfanty" rozbudowywać strefę relaksu "Chill, czyli luz".

Zbliżony do tych pomysłów był również ten zaproponowany przez I LO, której uczniowie proponowali powiększenie projektu na kształt powstałej już w szkole strefy rozrywki - opartej w głównej mierze na futbolu stołowym, w którego otwarcie wpisał się dzień piłki nożnej i integracji. W jego trakcie młodzież chociażby przeciwstawiała się terroryzmowi, pokazując, że piłka nożna łączy, a nie dzieli.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/pieniadze-z-budzetu-partycypacyjnego-dla-i-lo


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA