Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Spotkanie ze Stanisławem Jakubowskim - medalistą World Press Photo

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Łaźnia Moszczenica
Dodane przez:
Łaźnia Moszczenica

Stanisław Jakubowski odwiedzi nasze miasto w ramach projektu „Społeczny pamiętnik Jastrzębia-Zdroju”.

Jak dokumentuje się historię? Jak wygląda praca fotoreportera? Dlaczego zdjęcia są tak ważne? Serdecznie zapraszamy do Instytutu Dziedzictwa i Dialogu – Łaźni Moszczenica (Carbonarium) na spotkanie ze Stanisławem Jakubowskim. To doświadczony fotoreporter Centralnej Agencji Fotograficznej, który 5 grudnia podzieli się z nami fascynującymi historiami związanymi z dokumentowaniem ważnych wydarzeń społecznych. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18.00 - Społeczny pamiętnik Jastrzębia-Zdroju - spotkanie ze Stanisławem Jakubowskim.

Będziemy mieli okazję dowiedzieć się, jak Jakubowski pokonywał trudności związane z wykonywaniem fotografii w różnych warunkach, od złego oświetlenia po cenzurę w okresie PRL-u. Porozmawiamy o fotografiach dokumentujących różne aspekty życia społecznego, od wydarzeń sportowych po pochody pierwszomajowe. Spróbujemy zrozumieć jak to jest bywać w miejscach, które pozostają niedostępne dla innych. Patrząc z perspektywy czasu, na zdjęciach z minionych dekad ujrzymy rangę fotoreportażu – sztuki, która stała się oknem na świat masowego odbiorcy.

REKLAMA

Stanisław Jakubowski, pracując dla Centralnej Agencji Fotograficznej, zdobył złoty medal w konkursie World Press Photo w 1970 roku za swoje niezwykłe zdjęcia z akcji ratowania górników po zawale w kopalni „Generał Zawadzki” w Dąbrowie Górniczej. Jego umiejętność obserwacji, dociekliwość i mistrzostwo warsztatowe przyniosły mu tytuły Fotoreportera Roku w 1973 i Fotoreportera Roku CAF w 1974 roku.

Spotkanie ze Stanisławem Jakubowskim odbędzie się w ramach projektu „Społeczny pamiętnik Jastrzębia-Zdroju”, którego celem jest digitalizacja ponad tysiąca obiektów, takich jak fotografie, gazety i obiekty muzealne, aby udostępnić je szerokiej publiczności. 5 grudnia godz. 18.00. Wstęp bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.

„Społeczny pamiętnik Jastrzębia-Zdroju” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

społeczne archiwum jastrzębia zdroju łaźnia moszczenica

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://lazniamoszczenica.pl/spotkanie-z-medalista-world-press-photo/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=spotkanie-z-medalista-world-press-photo


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia
Gratulacje Eugeniuszu! 

REKLAMA

REKLAMA