Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Jedna z najbardziej ruchliwych ulic przechodzi obecnie gruntowną przebudowę

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Postępy inwestycji widać gołym okiem. Praca wre, a ciągłość ruchu pozostaje zachowana.

Jedna z najbardziej ruchliwych ulic przechodzi obecnie gruntowną przebudowę. Przebudowany jest ponad kilometr nawierzchni drogi, od skrzyżowania ulicy Jagiełły z aleją Jana Pawła II do skrzyżowania ulicy Jagiełły z ulicami Chlebową i Kusocińskiego.

Już sporą część z zakresu prac udało się wykonać, choć jeszcze wiele jej zostało. Na końcowe efekty pozostało nam jeszcze chwilę zaczekać, a żeby one były zadowalające dla użytkowników i spełniały najwyższe normy bezpieczeństwa z wykorzystaniem odpowiedniej technologii budowy dróg, musimy jako użytkownicy ul. Jagiełły wykazać się cierpliwością.

Dla przypomnienia do wykonania jest odcinek jednego kilometra tej ulicy między ul. Chlebową a Al. Jana Pawła II. Część krawężników została już ułożona tak, by mógł powstać chodnik i jednokierunkowa ścieżka rowerowa po stronie ogródków działkowych. Od kilku dni zauważyć można rozpoczęty proces frezowania nawierzchni, co stanowi przygotowanie do wymiany nawierzchni asfaltowej. A elementami zakresu prac do wykonania pozostają:

  • położenie nowej warstwy asfaltowej,
  • budowa chodnika i ścieżki rowerowej,
  • wykonanie nowego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z ulicą Bronisława Czecha, umożliwiające bezpieczne poruszanie się w szczególności użytkownikom pobliskich garaży,
  • doświetlenie trzech przejść dla pieszych,
  • rozbudowanie parkingu przy Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Słonecznik” zmieni się tam sposób parkowania, przez co pojawią się dodatkowe miejsca parkingowe,
  • przesunięcie na drugą stronę skrzyżowania przejścia dla pieszych przy wjeździe w ulicę Heleny Marusarzówny – zostanie przeniesiony tam przystanek autobusowy.

To przebudowa o szerokim zakresie z myślą o poprawie bezpieczeństwa użytkowników dróg, kierowców, pieszych i rowerzystów. W momencie planowania tej inwestycji głosy mieszkańców naszego miasta były bardzo ważne i ugruntowały nas one w przekonaniu o słuszności podejmowanych działań. Ul. Jagiełły jest poddana kompleksowej modernizacji i jest jedną z głównych inwestycji drogowych w tym jubileuszowym roku mówiła o inwestycji Anna Hetman, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Na realizację przedsięwzięcia miasto pozyskało częściowo środki, w wysokości prawie 1,4 mln w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Cała wartość inwestycji to ponad 2,8 mln złotych.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/na-ul-jagielly-prace-ida-zgodnie-z-planem


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

zajęlibyście się poważnie tematem i opisali to co się dzieje
dajmy na luz, nie dajmy się skłócać
Trafnie i w dobrym czasie. To co ostatnio się wyprawia to przekracza wszelkie granice 
@Mariantaka prawda, przypomina mi się film z cyganami, którzy przekonują, że "...u nas na wsi psów się nie je - ...
jjak można mieć tak "wy...bane"?
Wstyd i hańba dla miasta 

REKLAMA

REKLAMA