Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Wystawa fotografii polskich kajakarzy w Miejskiej Bibliotece Publicznej

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Kanion od środka - grand canyon colorado oczami polskich kajakarzy.

W Galerii "Pod Sową" przy ulicy Wielkopolskiej 1a trwa niezwykła wystawa fotograficzna, która przenosi nas w magiczne otoczenie Wielkiego Kanionu Colorado. Polscy kajakarze uwiecznieni na fotografiach ukazują niezwykłą przygodę, którą przeżyli, pokonując główny odcinek tej malowniczej rzeki w USA.

Kilku odważnych członków krakowskiego klubu akademickiego Bystrze spełniło swoje marzenie, płynąc dnem Wielkiego Kanionu. Jednak aby to osiągnąć, musieli zdobyć specjalne zezwolenie od władz Parku Narodowego, co nie było łatwe. Warto podkreślić, że polscy kajakarze otrzymali upragnioną przepustkę dopiero w 2011 roku, mimo że lista oczekujących liczyła wtedy około 5 tysięcy osób. Przygotowania do tej niezwykłej wyprawy trwały prawie dwa lata.

W sierpniu 2013 roku odbył się niezwykły spływ, który trwał aż 18 dni. Kajakarze przepłynęli ponad 450 kilometrów, pokonując liczne katarakty o różnym stopniu trudności. Aby móc zabrać ze sobą niezbędne wyposażenie, użyli czterech pontonów.

„Spływ przebiegł bez komplikacji. Najtrudniejsze okazały się rapidy stanowiące około 10 procent głównego odcinka rzeki. Niesprzyjające były także 45-stopniowe upały. Na szczęście woda w rzece była chłodna"

– śmieje się Łukasz Pająk, jeden z uczestników tej niezwykłej wyprawy.

Fotografie, które można podziwiać na wystawie, stanowią dowód na to, że marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko jesteśmy wytrwali w dążeniu do ich realizacji i gotowi na podjęcie ryzyka. Wystawa pt. "Grand Canyon Colorado oczami polskich kajakarzy" będzie trwała do końca lipca 2023 roku. Zapraszamy wszystkich mieszkańców i miłośników fotografii do odwiedzenia Galerii "Pod Sową" i zanurzenia się w fascynującym świecie Wielkiego Kanionu Colorado, który został uwieczniony na niezapomnianych zdjęciach.

Kanion od środka - Grand Canyon Colorado oczami polskich kajakarzy

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/wystawa-fotografii-w-miejskiej-bibliotece-publicznej


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

Lud zdecydował - najwyraźniej już ma dość mocnej figury. 
Nie głosuję, ponieważ straciłam zaufanie do polityków. Kierują się zazwyczaj tylko swoimi interesami lub określonych grupy swoich współpracowników. Dawno rozminęli ...
tylko na kogo oddać głos? żaden z kandydatów mnie nie przekonał. "władczyni", która za publiczne środki robi tubę, sołtys, który ...
 Zawsze uczestniczmy w wyborach. To jest nasz obowiązek obywatelski....Demokracja tym między innymi różni się od autorytaryzmu , że obywatele mają ... (1)
@DemonTaki mamy w Jastrzębiu podział na osiedla, sołectwa - można to sprawdzić na mapie: http://mapa.um.jastrzebie.pl/mapa.html

REKLAMA

REKLAMA