Jak uniknąć szczurów?

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Nie zaśmiecajmy naszej wspólnej przestrzeni.
Jak uniknąć szczurów?

Szanowni Mieszkańcy!

Chcielibyśmy przypomnieć o ważnym aspekcie dbania o nasze miasto. Prosimy o nie wyrzucanie resztek jedzenia na chodniki, trawniki czy w inne miejsca. Wspólnie możemy zadbać o czystość naszej przestrzeni publicznej i zachować ją przyjemną dla wszystkich.

Wyrzucanie resztek jedzenia może powodować wiele problemów. Przede wszystkim przyciąga to zwierzęta, takie jak gołębie, szczury czy kuny, które szukają pożywienia. To może prowadzić do rozprzestrzeniania się odpadków, brudu i zapachów, co negatywnie wpływa na estetykę i higienę naszego miasta.

To zagrożenie nie tylko epidemiologiczne, czyli zagrażające naszemu życiu i zdrowiu. To także zagrożenie dla naszych czworonożnych przyjaciół. To, co nam czasem wydaje się właściwe, nie zawsze służy domowym zwierzętom. Również kuny potrafią być nieproszonymi gośćmi i lokując się pod maskami samochodów mogą np. przegryźć przewody, co stanowi także zagrożenie naszego życia.

Ponadto, wyrzucanie resztek jedzenia jest również nieodpowiedzialne z ekologicznego punktu widzenia. Żywność jest organicznym materiałem, który może się rozkładać i wytwarzać metan, silny gaz cieplarniany, który przyczynia się do zmian klimatycznych.

Dlatego apelujemy do Was, drodzy Mieszkańcy, o właściwe postępowanie z resztkami jedzenia. Prosimy o używanie koszy na śmieci, które są dostępne w różnych miejscach w mieście. Możemy także kompostować reszki jedzenia w sposób odpowiedni, jeśli mamy tylko do tego możliwości.

Zachęcamy Was do pielęgnowania naszego pięknego miasta poprzez odpowiedzialne postępowanie z odpadkami. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i współpracę w dbaniu o nasze wspólne środowisko.

Razem możemy więcej.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/jak-uniknac-szczurow

Podziel się z innymi, udostępnij:


Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszy! Zostaw komentarz.Ostanie komentarze

Mariola z rodziną 6 dn. temu Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja
Było super! dziękujemy
Andrzej 10 dn. temu Adwokat bez dyplomu
Historia jak z filmu "Złap mnie jeśli potrafisz" :) Wcześniej był lekarzem i pilotem hahaha
Z całym szacunkiem, ale te projekty wyglądają mało obywatelsko, a raczej jak wnioski pisane przez UM, czy ich pracowników?!

Jastrzebianie.pl - serwis mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój
Projekt jest częścią budowy Informacyjnej Społeczności w Jastrzębiu-Zdroju


Jastrzebianie.pl - mocny Serwis Miasta Jastrzębie-Zdrój

© All rights reserved. Projekt i realizacja Serwisy i portale miejskie.
Wróć do góry