Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Jak uniknąć szczurów?

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Nie zaśmiecajmy naszej wspólnej przestrzeni.

Szanowni Mieszkańcy!

Chcielibyśmy przypomnieć o ważnym aspekcie dbania o nasze miasto. Prosimy o nie wyrzucanie resztek jedzenia na chodniki, trawniki czy w inne miejsca. Wspólnie możemy zadbać o czystość naszej przestrzeni publicznej i zachować ją przyjemną dla wszystkich.

Wyrzucanie resztek jedzenia może powodować wiele problemów. Przede wszystkim przyciąga to zwierzęta, takie jak gołębie, szczury czy kuny, które szukają pożywienia. To może prowadzić do rozprzestrzeniania się odpadków, brudu i zapachów, co negatywnie wpływa na estetykę i higienę naszego miasta.

To zagrożenie nie tylko epidemiologiczne, czyli zagrażające naszemu życiu i zdrowiu. To także zagrożenie dla naszych czworonożnych przyjaciół. To, co nam czasem wydaje się właściwe, nie zawsze służy domowym zwierzętom. Również kuny potrafią być nieproszonymi gośćmi i lokując się pod maskami samochodów mogą np. przegryźć przewody, co stanowi także zagrożenie naszego życia.

Ponadto, wyrzucanie resztek jedzenia jest również nieodpowiedzialne z ekologicznego punktu widzenia. Żywność jest organicznym materiałem, który może się rozkładać i wytwarzać metan, silny gaz cieplarniany, który przyczynia się do zmian klimatycznych.

Dlatego apelujemy do Was, drodzy Mieszkańcy, o właściwe postępowanie z resztkami jedzenia. Prosimy o używanie koszy na śmieci, które są dostępne w różnych miejscach w mieście. Możemy także kompostować reszki jedzenia w sposób odpowiedni, jeśli mamy tylko do tego możliwości.

Zachęcamy Was do pielęgnowania naszego pięknego miasta poprzez odpowiedzialne postępowanie z odpadkami. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i współpracę w dbaniu o nasze wspólne środowisko.

Razem możemy więcej.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/jak-uniknac-szczurow


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

Lidia 4 dn. temu Spotted Jastrzebianie
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka? 
Weber 12 dn. temu Spotted Jastrzebianie
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod kątem własności intelektualnej i praw autorskich? 
Viper 14 dn. temu Spotted Jastrzebianie
@Jag0dahttps://serwis.partspc.pl - serwis i sklep komputerowy na Wielkopolskiej (1)
Jastrząbek 15 dn. temu Andrzej Kamiński
Zachęcamy do przesłania zdjęć lub innych multimediów dot. twórczości naszych artystów. Chętnie je uzupełnimy!
Kaja 15 dn. temu Andrzej Kamiński
Szkoda, że w artykule nie ma żadnych zdjęć prac opisywanego artysty. 
a moze ktos wyjasnic dlaczego po zmroku po 16:00 polowa miasta nie jest oswietlona?

REKLAMA
REKLAMA