Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Oszuści podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Oszuści nadal stosują metodę na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. W piątek próbowano oszukać starszego mężczyznę, na szczęście bezskutecznie.

Oszuści podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego

Oszuści nadal stosują metodę na funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. W piątek próbowano oszukać starszego mężczyznę, na szczęście bezskutecznie.

Sposób działania sprawcy! Zaczęło się klasycznie od telefonu do starszej osoby podającej się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Podczas rozmowy „fałszywa policjantka” oznajmiła, że ktoś włamał się na jego konto bankowe i że powinien zabezpieczyć pieniądze zgromadzone na rachunku bankowym. Poradziła, aby 79-latek otworzył konto w innym banku i przelał na to konto swoje oszczędności, co pozwoli mu uchronić swoje oszczędności. Mężczyzna po kilku telefonach od fałszywej policjantki udał się do banku zgodnie z wydanymi instrukcjami. Na szczęście pracownik banku był czujny i gdy usłyszał, że jastrzębianin chce przelać 120 tysięcy złotych, zaczął szczegółową rozmowę, podczas której wyszło na jaw, iż ta transakcja jest robiona na polecenie „policjantki”. Pracownik banku natychmiast zablokował pieniążki starszej osoby, co pozwoliło uchronić jego oszczędności.

W związku z tym zdarzeniem apelujemy do starszych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju o ostrożność.
Oszuści działają bezwzględnie, tak manipulują rozmową, aby „wyciągnąć” jak najwięcej informacji, a potem wykorzystać starszą osobę.
Nie podajmy przez telefon kwoty posiadanych oszczędności, które trzymamy w domu lub na koncie. Absolutnie nie wypłacajmy z banku pieniędzy.
Nie ulegajmy presji czasu, którą wywierają na nas oszuści.
Pamiętajmy, funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych sprawach przez telefon. Absolutnie nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy im lub innej „przysłanej” osobie.
Jeżeli odbierzemy telefon i ktoś będzie próbował nas oszukać, mówiąc, że jest policjantem, zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy co dalej robić, powiedzmy o dziwnym telefonie komuś z bliskich.

Apelujemy, aby przestrzec rodziców i dziadków, że są osoby, które mogą próbować je wykorzystać do wyłudzenia pieniędzy.
Zwróćmy uwagę na osoby starsze mieszkające samotnie.
Każdy telefon, gdy podejrzewamy, że może to być próba oszustwa, prosimy zgłaszać na Policję pod nr tel. 47 85 542 00 lub 112.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/364024,Kolejne-proba-oszustwa-na-policjanta-Centralnego-Biura-Sledczego.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia
Gratulacje Eugeniuszu! 

REKLAMA
REKLAMA