Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Jastrzębskie obchody 104. rocznicy utworzenia Policji Państwowej

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

W Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. W tym roku ma ona szczególny wydźwięk ze względu na jubileusz 60-lecia nadania praw miejskich miastu Jastrzębie-Zdrój. Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektor Marek Nowakowski, w obecności Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju młodszego inspektora Tomasza Hynka wręczył 53 funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Jastrzębskie obchody 104. rocznicy utworzenia Policji Państwowej

W tym roku przypada 104. rocznica utworzenia Policji Państwowej oraz jubileusz 60-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. W czwartek 13 lipca 2023 roku, w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się uroczysta zbiórka jastrzębskich policjantów z okazji Święta Policji. Najważniejsze dla mundurowych wydarzenie w roku rozpoczęło się punktualnie o godzinie 9.30. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektorowi Markowi Nowakowskiemu przez dowódcę uroczystości podinspektora Grzegorza Koprowskiego. Następnie Pan Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju młodszy inspektor Tomasz Hynek przywitał zaproszonych gości, wśród których byli: Pani Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój – Anna Hetman, Pana Przewodniczącego Rady Miasta – Piotra Szereda, Pana Podsekretarza Stanu MSZ Pawła Jabłoński, Pana Zbigniewa Supernak przedstawiciela Pana Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej-Grzegorza Matusiaka, Panią Katarzynę Dunikowską-Oślizło przedstawicielka Pani Poseł Teresy Glenc. Szefów wszystkich służb, Komendantów z sąsiednich jednostek Policji oraz Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach.

Pan Komendant serdecznie przywitał również przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, dyrektorów jednostek oświatowych, reprezentantów branży górniczej, świata nauki, medycyny, biznesu i sportu, organizacji związków zawodowych, stowarzyszeń i fundacji oraz policyjnych emerytów, na czele z byłem Komendantem Miejskim Policji w Jastrzębiu-Zdroju młodszym inspektorem w stanie spoczynku Mirosławem Jordanem, wszystkich zaproszonych gości zgodnie z powagą zajmowanych stanowisk oraz rodziny naszych policjantów i pracowników.

Z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju, 53 policjantów otrzymało akty mianowania na wyższy stopień policyjny. Następnie nadszedł czas na gratulacje i życzenia oficjalnych gości. Jako ostatni zabrał głos Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektor Marek Nowakowski, który podziękował funkcjonariuszom z jastrzębskiego garnizonu za trud wkładany w codzienną służbę i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Złożył też gratulacje wszystkim wyróżnionym policjantom i pracownikom. Uroczystość zakończyła się złożeniem przez dowódcę uroczystości meldunku.

W części artystycznej zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać trzech utworów: Moritza Moszkowskiego: w wykonaniu: Antonina GRABKA – skrzypce, - Artur JAWORSKI – skrzypce, - Aleksandra PLECH – fortepian.

Wszystkim awansowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych. Rodzinom policjantów natomiast dziękujemy za zrozumienie i wsparcie każdego dnia, gdy stawiamy czoła trudom naszej służby w posłudze mieszkańcom Jastrzębia-Zdroju. Na koniec spotkania swoje gratulacje złożyli również pozostali uczestnicy spotkania.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/363927,Jastrzebskie-obchody-Swieta-Policji.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany.
    Magda · 11 msc. temu
    Pani prezydent Hetman by wystarczyła jako zaproszony gość bo to głowa miasta, elita, Szereda zbędny.

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

Od 15 lat prosimy UM o wykonanie drogi dojazdowej do naszych posesji na Młyńskiej . Dziś ktoś sie chwali z ...
Super! Czekamy na nagrody!
Spoczywaj w pokoju!Dziękujemy za wszystko,Byłaś i pozostaniesz w naszych sercach (1)
Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.
Zafundowanie mieszkańcom na finał Dni Jastrzębia zespołu C’est la vie to kpina z nas wszystkich. Na swojej stronie internetowej oraz na ... (1)
Pilnie potrzebował 160 tys . a to dobre  buhahhahaha

REKLAMA
REKLAMA