Skip to main content


REKLAMA

36-letni kierowca chwiał się na nogach i bełkotał. Badanie wykazało 2 promile

 |  Komenda Miejska Policji
 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Dzięki reakcji świadka jastrzębscy policjanci zatrzymali 36-letniego kierującego, który zdecydował się na jazdę samochodem po alkoholu. Świadek na jednej ze stacji zauważył, że w trakcie obsługi jednego z klientów na pierwszy rzut oka widać, iż kierowca jest nietrzeźwy. Natychmiast o tym fakcie poinformowano mundurowych. Badanie wykazało u kierującego osobówką prawie 2 promile alkoholu. To kolejny efekt kampanii „Nie reagujesz - akcpetujesz”.

36-letni kierowca chwiał się na nogach i bełkotał. Badanie wykazało 2 promile

W sobotę około godziny 5:30 oficer dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał informacje, z której wynikało, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący zapłacił na jednej ze stacji za paliwo, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał chwiać się na nogach, bełkotliwie, niezrozumiale mówić. Dzięki szczegółowym informacją zawartym w zgłoszeniu policjanci wydziału prewencji szybko namierzyli miejsce, gdzie został zaparkowany opel. Następnym krokiem była kontrola stanu trzeźwości kierującego, który siedział w pojeździe. Badanie wykazało u niego 2 promile alkoholu.

Dzięki zdecydowanej reakcji świadka oraz szybkiej interwencji Policji nie doszło do kolejnej tragedii na drodze, a zatrzymany wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny, a zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy.

Dziękujemy zgłaszającemu za zdecydowaną reakcję, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Dzięki przekazanej na czas informacji, być może udało się zapobiec kolejnemu poważnemu zdarzeniu na drodze. Postawa, którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że takie zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Kampania „Nie reagujesz – akceptujesz!” trwa!

Przypominamy, że niezmiennie trwa kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz!”. Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/367570,Nie-reagujesz-akceptujesz-kolejne-zatrzymanie-nietrzezwego-kierujacego.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA