Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

ZAKSA pokonana! Jastrzębski Węgiel wygrywa fazę zasadniczą (wideo)

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:

W meczu 30. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1 i tym samym wygrał fazę zasadniczą sezonu w PlusLidze. Do play offów przystąpimy z pierwszej pozycji.

Początkowy fragment meczu to walka cios za cios, z której wyszliśmy na czoło za sprawą kapitalnej gry blokiem. Najpierw Tomasz Fornal zatrzymał Łukasza Kaczmarka, a zaraz potem Norbert Huber zastopował Aleksandra Śliwkę. Za moment Fornal skończył kontrę, co skłoniło szkoleniowca gości do wzięcia przerwy na żądanie (8:5). Po niej nasz zespół nie zwalniał tempa, a spora w tym zasługa świetne serwującego Jurija Gladyra (10:5). Niebawem ZAKSA niebezpiecznie się zbliżyła, ale Huber atakiem przerwał ten pościg (13:10). Kędzierzynianie jednak nie zwiesili głów i po asie serwisowym Bartosza Bednorza zmniejszyli straty do jednego „oczka” (14:13). W tym momencie to Marcelo Mendez poprosił o czas. Po pauzie nasi rywale doprowadzili do wyrównania po 14. Po długiej wymianie zakończonej celnym atakiem Ryana Sclatera (wszedł chwilę wcześniej na podwójną zmianę wraz z Jarosławem Macionczykiem) prowadziliśmy 16:14. Kiedy w następnej akcji Fornal wybił piłkę po rękach blokujących mieliśmy trzypunktowy zapas. To było równoznaczne z drugą przerwą na żądanie trenera ZAKSY. Teraz to nasz zespół mocniej przecisnął. Znów z pola serwisowego strzelał Gladyr, a Fornal pewnie wieńczył kontry (20:15). ZAKSA znów jednak zmniejszyła straty do dwóch punktów (21:19). Jean Patry wyprowadził nas na prowadzenie 23:20, a Gladyr atakując z piłki przechodzącej zapewnił nam setbole (24:20). Raz goście zdołali się wybronić, ale wobec ataku z pajpa Fornala okazali się bezradni (25:21).

REKLAMA

Drugą partię kędzierzynianie otworzyli w mocnym stylu, prowadząc 6:2. Przy dobrym serwisie Gladyra i świetnej postawie w bloku Hubera nieco podgoniliśmy wynik (5:7). ZAKSA również potrafiła się odgryźć skutecznym blokiem (6:10). Kiedy przewaga kędzierzyńskiej drużyny wzrosła do pięciu „oczek”, Marcelo Mendez zareagował przerwą na żądanie (7:12). Nadal nie byliśmy w stanie dogonić przeciwnika (10:14). Na dystansie seta znów doszło do podwójnej zmiany w naszych szeregach. Po kiwce Śliwki wynik brzmiał już 10:16, ale przy zagrywce świetne tego dnia dysponowanego na zagrywce Gladyra zmniejszyliśmy niekorzystną różnicę do dwóch punktów (14:16). Wkrótce potem wicemistrzom Polski ponownie udało się zbudować bezpieczną przewagę. Raz jeszcze zdołaliśmy zbliżyć się do ZAKSY na dwa punkty (18:20), ale i tym razem nie potrafiliśmy pójść za ciosem (18:22). I jak się okazało, ZAKSA nie oddała już tego prowadzenia do końca partii, zwyciężając do 20.

GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU (FOT. ARKADIUSZ KOGUT, MAGDALENA KOWOLIK).

GALERIA ZDJĘĆ Z TRYBUN (FOT. ARKADIUSZ KOGUT, MAGDALENA KOWOLIK).

W trzeciego seta zdecydowanie lepiej weszła nasza drużyna, a spora w tym zasługa Fornala, który dwukrotnie zatrzymał blokiem Bartłomieja Klutha. Później Huber skutecznie zamknął kontrę i było 6:2. Po czasie wziętym przez Adama Swaczynę ZAKSA odrobiła dwa punkty. Ale nasz zespół ponownie nabrał rozpędu w grze. W obronie szaleli Fornal z Popiwczakiem, a Huber z Patry’m stawiali szczelny blok. Po asie serwisowym Fornala prowadziliśmy 11:4. W tym momencie trener ZAKSY zareagował czasem, po którym zmiennik Chitigoi strzelił potężnie z lewego skrzydła i goście zrobili przejście. Sprytny as serwisowy do linii bocznej autorstwa Szymury uspokoił sytuację (14:8). Niezmiennie kapitalną formą imponował Fornal, który był praktycznie nie do zatrzymania (19:10). Nasza drużyna utrzymała koncentrację do końca seta i po akcji, w której Szymura zaatakował celnie po ciasnym skosie, zwycięsko rozstrzygnęła trzecią partię na swoją korzyść (25:13).

Początkowa faza czwartego seta to wymiana ciosów, z której odskoczyliśmy rywalom na dwa punkty za sprawą wygranej przez Szymurę przepychankę na bloku z Takvamem (5:3). Chwilę potem gra się wyrównała, ale po autowym ataku Klutha znowu mieliśmy dwupunktową przewagę (9:7). Efektowny blok Hubera na Chitigoiu oznaczał rezultat 11:8 i czas dla szkoleniowca gości. Po pauzie Huber raz jeszcze postawił ścianę nie do przejścia (12:8). As Hubera zwiększył nasz stan posiadania do piętnastu punktów przy dziesięciu „oczkach” rywali. Chociaż były jeszcze momenty w secie, że rywale próbowali się odgryzać (18:15), to nasz zespół do końca nie zszedł już ze zwycięskiego kursu, wygrywając czwartego seta i całe spotkanie 3:1.

Tym samym Jastrzębski Węgiel wygrał całą fazę zasadniczą i przystąpi do ćwierćfinału play off z pierwszego miejsca.

Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:21, 20:25, 25:13, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Macionczyk

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Janusz, Smith, Paszycki, Śliwka, Bednorz, Shoji (libero) oraz Szymański, Kluth, Chitigoi, Takvam

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/zaksa-pokonana-wygrywamy-faze-zasadnicza/

Tabela zapewniona przez Sofascore

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

proponuje na przewodniczacego Andrzeja Wojdyło,to facet ogarniety
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 664 694 990
Od 15 lat prosimy UM o wykonanie drogi dojazdowej do naszych posesji na Młyńskiej . Dziś ktoś sie chwali z ...
Super! Czekamy na nagrody!
Spoczywaj w pokoju!Dziękujemy za wszystko,Byłaś i pozostaniesz w naszych sercach (1)
Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.

REKLAMA

REKLAMA