Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

W środę Jastrzębski Węgiel zagra o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:
Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel staje przed szansą na awans do ćwierćfinału CEV Ligi Mistrzów. 

Jastrzębski Węgiel staje przed szansą na awans do ćwierćfinału CEV Ligi Mistrzów. Aby tak się stało, nasza drużyna potrzebuje zdobyć zaledwie punkt w środowym meczu z brązowym medalistą ligi niemieckiej SVG Luneburg.

W minionej kolejce mistrzowie Polski zanotowali pierwszą porażkę w tegorocznej edycji CEV Ligi Mistrzów, ulegając na wyjeździe mistrzom Hiszpanii Guaguas Las Palmas 1:3. Ten wynik sprawił, że hiszpański zespół zajmuje drugie miejsce w grupie „D” z realną szansą na awans do rundy play off.

Nasz środowy rywal dobrze zaczął tegoroczne występy w Lidze Mistrzów. Wygrał dwa pierwsze spotkania za trzy punkty, ale później poniósł trzy porażki, w tym ostatnio z Jihostrojem Czeskie Budziejowice, czym mocno skomplikował sobie sytuację i ewentualny awans z grupy.

Niemiecki zespół jest czwartym zespołem z tego kraju, z którym mierzymy się w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Wcześniej były to: VfB Friedrichshafen, TSV Unterhaching oraz Berlin Recycling Volleys. Jastrzębski Węgiel jeszcze nigdy w swojej historii występów w Lidze Mistrzów nie przegrał z niemiecką drużyną we własnej hali.

REKLAMA

Co ciekawe, obecny trener SVG Luneburg, Stefan Hubner, miał już okazję zagrać przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi w Jastrzębiu-Zdroju, tyle że nie w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, a na lodowisku Jastor, gdzie w przeszłości rozgrywał swoje mecze Jastrzębski Węgiel w Lidze Mistrzów. Miało to miejsce 24 października 2007 roku, a Hubner reprezentował wtedy barwy włoskiego klubu Sisley Treviso. Z kolei, kanadyjski rozgrywający Maxwell Elgert w zeszłym sezonie grał w klubie Tauron 1. Ligi, BKS Visła Proline Bydgoszcz.

Jeśli chodzi o naszych zawodników, to w drużynie z Luneburga przez dwa sezony występował Kanadyjczyk Ryan Sclater.

Nasi zawodnicy są świadomi wagi środowego spotkania.

– W środę czeka nas ważny mecz z Luneburgiem, by zająć pierwsze miejsce w grupie i uniknąć baraży. Po to, by później po dwóch tygodniach gry co trzy dni, mieć tylko jeden mecz w tygodniu i okazję do tego, by popracować na treningu

– podkreśla Benjamin Toniutti, kapitan JW.

– Mamy zamiar wygrać z drużyną z Luneburga i przypieczętować tę pierwszą lokatę w naszej grupie

– wtóruje mu środkowy Jurij Gladyr.

Początek środowego meczu o godzinie 18:00. Transmisja w Polsacie Sport od godziny 17:45.

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/w-srode-gramy-o-awans-do-cwiercfinalu-lm/


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia
Gratulacje Eugeniuszu! 

REKLAMA

REKLAMA