Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Trzech zawodników JW w składzie złotych medalistów VNL

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:
Jastrzębski Węgiel

Polska pokonała Stany Zjednoczone 3:1 w wielkim finale Ligi Narodów siatkarzy 2023. 

Polska pokonała Stany Zjednoczone 3:1 w wielkim finale Ligi Narodów siatkarzy 2023. Brązowy medal wywalczyła reprezentacja Japonii, która pokonała Włochy 3:2. Biało-czerwoni po raz pierwszy w historii wywalczyli złoty medal VNL, wcześniej triumfowali w 2012 roku w Lidze Światowej.

W 14-osobowym składzie na finały Ligi Narodów w Gdańsku znalazło się trzech zawodników Jastrzębskiego Węgla: przyjmujący Tomasz Fornal, libero Jakub Popiwczak oraz nowy nabytek naszego Klubu, środkowy Norbert Huber.

Wprawdzie w całym turnieju finałowym nasze trio pełniło rolę rezerwowych, ale w najważniejszym meczu, przeciwko USA, dwóch z naszych graczy dostało swoje szanse i dało świetne zmiany. Huber wszedł w drugim secie w miejsce kontuzjowanego Mateusza Bieńka i do końca meczu zdobył siedem punktów (jeden as serwisowy i jeden blok), natomiast Fornal zmienił w trzecim secie mającego problemy w przyjęciu Wilfredo Leona, ustabilizował odbiór i zakończył finałowe starcie z ośmioma punktami na koncie (w tym jeden blok).

Reprezentacja Polski zaczęła gdański turniej od wygranej z Brazylią 3:0 w ćwierćfinale. W półfinale rywalem biało-czerwonych byli rewelacyjni Japończycy, którzy wygrali tegoroczną fazą interkontynentalną rozgrywek. W półfinałowy pojedynek również weszli zwycięsko, ale kolejne trzy partie należały do ekipy dowodzonej przez trenera Nikolę Grbicia. W drugim półfinale Amerykanie nie dali najmniejszych szans Włochom (3:0).

Finał był demonstracją siły naszej kadry narodowej. Polacy zaprezentowali świetną dyspozycję na zagrywce (7 asów) oraz w bloku (9). Liderem naszej drużyny w ofensywie był atakujący Łukasz Kaczmarek, który zdobył w meczu 25 punktów. Brąz przypadł w udziale siatkarzom z kraju Kwitnącej Wiśni.

Dla Polski był to pierwszy złoty medal Ligi Narodów, od kiedy rozgrywki te (czyli od 2017 roku) funkcjonują pod tą właśnie nazwą. Wcześniej Polacy triumfowali w 2012 roku w Sofii, ale wówczas rozgrywki te nosiły jeszcze nazwę Ligi Światowej.

Nagrody indywidualne turnieju finałowego VNL 2023:

Najlepsi przyjmujący: Aleksander Śliwka, Yuki Ishikawa (JPN).

Najlepsi środkowi: Jakub Kochanowski, David Smith (USA).

Najlepszy libero: Paweł Zatorski.

Najlepszy rozgrywający: Micah Christenson (USA).

Najlepszy atakujący: Łukasz Kaczmarek.

MVP: Paweł Zatorski.

 

Foto: FIVB/Monika Pliś.

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/polska-wygrywa-lige-narodow-trzech-zawodnikow-jw-w-skladzie/


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA