Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Marko Sedlacek nowym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla!

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:

Miło nam poinformować, że nasz Klub podpisał kontrakt z 27-letnim przyjmującym Marko Sedlackiem. 

Miło nam poinformować, że nasz Klub podpisał kontrakt z 27-letnim przyjmującym Marko Sedlackiem. Umowa z chorwackim zawodnikiem będzie obowiązywać na rok z możliwością przedłużenia jej o kolejny sezon.

– Decyzja o podpisaniu kontraktu z Jastrzębskim Węglem była naprawdę prosta, ponieważ jest to jeden z najlepszych klubów na świecie. Słyszałem tylko dobre rzeczy na temat organizacji oraz polskich kibiców siatkarskich, którzy są najlepsi na świecie. Teraz będę miał okazję przekonać się o tym samemu i poczuć tę atmosferę na meczach. Nie mogę się już doczekać i chcę czerpać z tego przyjemność – mówi Marko Sedlacek, reprezentant Chorwacji.

Marko jest pierwszym Chorwatem w Jastrzębskim Węglu. Swoją karierę siatkarską zaczynał w rodzinnym Zagrzebiu, w klubie HAOK Mladost. Stamtąd już po roku gry w seniorskiej drużynie przeniósł się do francuskiego Rennes Volley, a w kolejnym roku był już we włoskiej Piacenzie. Później znów na trzy lata powrócił do ojczyzny. Z Mladostą dwa razy sięgnął po mistrzostwo Chorwacji, po dwa krajowe Puchary i dwa Superpuchary.

Po występach w macierzystym klubie z Zagrzebia ponownie wyruszył do Italii, tym razem zasilając Vero Volley Monza. W klubie z regionu Lombardii spędził niecałe dwa sezony. W grudniu 2020 wybrał ofertę chińskiego Fudan University Shanghai, ale nie rozegrał tam ani jednego meczu z powodu pandemii koronawirusa. Z Chin wrócił do Europy, przenosząc się nad Bosfor, do Galatasaray Stambuł.

Po roku gry w Turcji po raz trzeci zdecydował się na grę w Serie A1, tym razem w barwach Top Volley Cisterna. Trzecie podejście do ligi włoskiej było w przypadku Sedlacka zdecydowanie najlepsze. W 22 meczach minionego sezonu (jego drużyna nie zdołała się przebić do play offów) zdobył łącznie 295 punktów, co daje średnią punktową na poziomie 13,4 na mecz.

– Kiedy zaczynałem grać w siatkówkę, miałem dwa marzenia. Pierwszym – była gra w lidze włoskiej, zaś drugim występy w Polsce. Po kilku latach spędzonych w Serie A, teraz mam szansę gry w PlusLidze, z czego bardzo się cieszę i jestem podekscytowany – podkreśla Marko Sedlacek.

– Marko Sedlacek jest zawodnikiem o dobrej „marce” na siatkarskim rynku w Italii. Grał w kilku klubach włoskich, a miniony sezon we włoskiej lidze był w jego wykonaniu bardzo dobry. Jeśli chodzi o przyjmujących, to należał do czołówki punktujących w Serie A. Poradził sobie w silnej lidze włoskiej i mam nadzieję, że tak samo będzie w PlusLidze. Wierzę w to, że zawodnik ten pomoże nam w realizacji naszych celów – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Marko Sedlacek

Data i miejsce urodzenia: 29.07.1996r., Zagrzeb

Pozycja: Przyjmujący

Wzrost: 202 cm

Waga: 91 kg

Zasięg w ataku: 340 cm

Zasięg w bloku: 312 cm

Przebieg kariery: HAOK Mladost Zagrzeb, Rennes Volley 35, LPR Volley Piacenza, HAOK Mladost Zagrzeb, Vero Volley Monza, Fudan University Shanghai, Galatasaray Stambuł, Top Volley Cisterna.

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/marko-sedlacek-nowym-przyjmujacym-jastrzebskiego-wegla/


Podziel się z innymi, udostępnij:

REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

proponuje na przewodniczacego Andrzeja Wojdyło,to facet ogarniety
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 664 694 990
Od 15 lat prosimy UM o wykonanie drogi dojazdowej do naszych posesji na Młyńskiej . Dziś ktoś sie chwali z ...
Super! Czekamy na nagrody!
Spoczywaj w pokoju!Dziękujemy za wszystko,Byłaś i pozostaniesz w naszych sercach (1)
Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.

REKLAMA

REKLAMA