Jastrzębski Węgiel wraca na fotel lidera PlusLigi po wygranej z Indykpolem

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel

W meczu 6. kolejki PlusLigi nasz zespół pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:0 i wrócił na pozycję lidera PlusLigi.

Pierwszy punkt w piątkowym spotkaniu zdobył nasz zespół po tym jak Nicolas Szerszeń popełnił błąd z pola zagrywki. Później dwa razy na prawej stronie świetnie pokazał się Łukasz Kaczmarek. Następnie z przodu byli olsztynianie, ale as Tomasza Fornala odwrócił wynik na naszą korzyść (8:7). Następnie na cios naszego zespołu, tym samym odpowiadali goście (10:10, 11:11). W dalszym fragmencie seta znakomite umiejętności techniczne prezentował Fornal, który ogrywał rywali sprytnymi zagraniami. Błąd ustawienia po stronie olsztynian dał nam dwupunktowe prowadzenie (15:13). Blok Łukasza Kaczmarka do spółki z Antonem Brehme na Moritzu Karlitzku oznaczał rezultat 18:15 i pierwszą przerwę na żądanie Juana Manuela Barriala. Kiedy gracze Indykpolu doszli nasz zespół na różnicę jednego punktu (20:19), trener Marcelo Mendez zareagował przerwą na żądanie. Po pauzie duet Brehme – Ben Toniutti zastopował blokiem Szerszenia. Dzięki skutecznym akcjom Norberta Hubera zyskaliśmy wynik 23:21, a to skłoniło szkoleniowca gości do wzięcia drugiej przerwy na żądanie. „Kiwka” Luciano Vicentina zagwarantowała nam setbole, ale dzieła dokonał bardzo skuteczny Kaczmarek (25:21).

W drugą część spotkania weszliśmy równie mocno, a spora w tym zasługa Vicentina, który zameldował się dwiema punktowymi akcjami (2:0). Cały czas wysoką skuteczność w ofensywie utrzymywał Kaczmarek. Kiedy po jego asie serwisowym zyskaliśmy przewagę 6:2, trener gości wziął czas dla swojej ekipy. Znakomicie w obronie, podobnie jak to miało miejsce w starciu z Projektem Warszawa, prezentował się Jakub Popiwiczak. Nasz libero torował kolegom okazje do skutecznych kontr, a ci, jak Fornal, robili swoje. Nasz zespół nie zatrzymywał się. Kapitalny blok duetu Huber-Fornal na Szerszeniu był równoznaczny z rezultatem 12:5 i kolejną w tym meczu przerwą na żądanie szkoleniowca przyjezdnych. Potężny cios Kaczmarka z piłki sytuacyjnej dał nam prowadzenie 13:6. Na dystansie tej partii prowadziliśmy nawet ośmioma punktami. Przy stanie 17:10 trener Marcelo Mendez dokonał podwójnej zmiany, a na boisko weszli Juan Finoli i Arkadiusz Żakieta. W dalszej części seta korzystaliśmy z błędów Manuela Armoy, który mylił się w ataku i na zagrywce (22:14). Podobnie jak w premierowej partii piłki setowe zagwarantował nam Vicentin, a seta zakończył Kaczmarek (25:15).

Trzeci set rozpoczął się od udanego pajpa Fornala, ale goście odpowiedzieli blokiem na Brehme (1:2). Blok duetu Brehme – Fornal na Szerszeniu odwrócił wynik na naszą stronę. Zaraz potem Vicentin dorzucił soczystego asa (5:3). Znakomita kontra, w której Fornal bezlitośnie obił ręce olsztyńskich blokujących, oznajmiła wynik 7:4. W następnej akcji nasz reprezentacyjny przyjmujący jeszcze raz przyłożył nie do obrony (8:4). Na nasze nieszczęście rywale z Warmii i Mazur zerwali się jednak do walki (8:7) i w końcu wyrównali stan seta po 9. Odtąd walka toczyła się punkt za punkt. Na mocny cios Brehme skutecznie odpowiadał Szymon Jakubiszak. I tak do stanu 16:16. Dwie efektywne akcja w wykonaniu Fornala pozwoliły naszej drużynie osiągnąć dwupunktową przewagę, która była równoznaczna z przerwą na żądanie Manuela Barriala (19:17). Podwójny blok Vicentina i Hubera na Karlitzku wyprowadził nas na czteropunktowe prowadzenie (21:17). Meczbole zapewnił nam Brehme przy wyniku 24:18. Seta i całe spotkanie zakończył potężnym atakiem Vicentin.

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:21, 25:15, 25:19). MVP: Łukasz Kaczmarek.

Jastrzębski Węgiel: Kaczmarek, Toniutti, Huber, Brehme, Fornal, Vicentin, Popiwczak (libero) oraz Finoli, Żakieta

Indykpol AZS Olsztyn: Gąsior, Jankiewicz, Jakubiszak, Majchrzak, Szerszeń, Karlitzek, Hawryluk (libero) oraz Cieślik, Jankiewicz, Armoa

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

Czarli89
Siemanko potrzebuje kontaktu z Suchym lub Hajto z Armi Bożka ...
Foczka 😀
Hejka,,pozdrowienia dla Daniela ( ogrodnika) z Łodzi którego poznałam na ...
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (2)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)

Szanowny zarządzie czy drużyno GKS-u. Jesteście częściowo odpowiedzialni za aktualną sytuację - przez swoją bierność i brak dialogu zmian ze ...
DGP zalana już chyba 3 raz od czasów jej zbudowania. To już naprawdę powinno dać do myślenia i zrobienia z ...