Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Jastrzębski Węgiel trzeci raz z rzędu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów (wideo)

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:

W meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów nasz zespół pokonał niemiecki SVG Lüneburg i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

W wyjściowym składzie naszego zespołu na to spotkanie zabrakło środkowego Jurija Gladyra, który zmaga się z urazem przeciążeniowym.

Pierwszy punkt w środowym spotkaniu zdobył Jean Patry pewnym atakiem z prawego skrzydła. Nasz zespół od początku wywarł presję na rywalu. Po asie serwisowym Norberta Hubera prowadziliśmy 7:3, a kiedy zagrywką punktową popisał się Patry było 9:4. Wówczas o pierwszą przerwę na żądanie poprosił trener SVG Lüneburg Stefan Hubner. Wkrótce potem z pola serwisowego poraził rywali Rafał Szymura, co oznaczało rezultat 11:5. Na dystansie seta nadal utrzymywaliśmy bezpieczną przewagę (16:10). Wysoką skuteczność w ofensywie utrzymywał Patry (18:11). Z czasem na placu gry pojawili się zmiennicy: Edvins Skruders, Ryan Sclater oraz Mateusz Jóźwik. Kanadyjczyk tradycyjnie tuż po wejściu zameldował się punktem z ataku. Nasza drużyna do końca utrzymała kontrolę nad setem i wygrała go 25:17.

W drugą część spotkania również weszliśmy zdecydowanie. Na początku tej partii błyszczał Szymura, który najpierw zaskoczył rywali atakiem po taśmie, a następnie blokiem (3:1). Efektowna akcja ze świetnymi obronami Norberta Hubera i pewną finalizacją w wykonaniu Tomasza Fornala złożyła się na wynik 5:2. Kiedy skutecznym blokiem popisał się Moustapha M’Baye, na tablicy pojawił się rezultat 10:4. To skłoniło szkoleniowca gości do wzięcia przerwy na żądanie. Na próżno, bo nasz zespół szedł za ciosem. Kolejny blok po naszej stronie, tym razem autorstwa Hubera, był równoznaczny z rezultatem 12:5. Kapitalna akcja, w której Benjamin Toniutti wystawił piłkę sposobem dolnym do Hubera, a ten wbił siatkarskiego gwoździa po stronie rywali, oznaczała rezultat 16:7. Naszym zawodnikom wychodziło wszystko, a ozdobą tej części seta były akcje na linii Toniutti-Szymura (19:10). Nasza ekipa pewnie rozstrzygnęła także i tę partię na swoją korzyść (25:16), a zdobyty punkt w tym spotkaniu był równoznaczny z awansem do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Początek trzeciej partii miał bardziej wyrównany przebieg (5:5). Dwie skuteczne akcje autorstwa Patry’ego pozwoliły odskoczyć nam na dwa „oczka” (8:6). Już przy stanie 10:7 trener gości poprosił o czas dla swojej drużyny. Tym razem po pauzie jego zespół zaczął odrabiać straty (10:9). Kiedy nasi rywale mieli szansę wyrównać wynik po 10, Fornal w świetnym stylu zablokował Yanna Niclasa Bohme (11:9). Nadzieje na nawiązanie walki w tej partii mocno uszczuplił asem serwisowym Fornal, a następnie skuteczny na lewym skrzydle Szymura (15:11). Erik Rohrs także odpowiedział asem, ale w kolejnej akcji popsuł serwis (16:13). Jastrzębski Węgiel bez większych kłopotów zwyciężył również w trzecim secie i całym meczu 3:0.

Jastrzębski Węgiel – SVG Lüneburg 3:0 (25:17,  25:16, 25:19). MVP: Tomasz Fornal.

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, M’Baye, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Sclater, Skruders, Jóźwik

SVG Lüneburg: Bohme, Elgert, Elser, Kunstmann, Rohrs, Knigge, Worsley (libero) oraz Ketrzynski, Mohwinkel

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/jestesmy-w-cwiercfinale-ligi-mistrzow-2/


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

Od 15 lat prosimy UM o wykonanie drogi dojazdowej do naszych posesji na Młyńskiej . Dziś ktoś sie chwali z ...
Super! Czekamy na nagrody!
Spoczywaj w pokoju!Dziękujemy za wszystko,Byłaś i pozostaniesz w naszych sercach (1)
Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.
Zafundowanie mieszkańcom na finał Dni Jastrzębia zespołu C’est la vie to kpina z nas wszystkich. Na swojej stronie internetowej oraz na ... (1)
Pilnie potrzebował 160 tys . a to dobre  buhahhahaha

REKLAMA

REKLAMA