Jastrzębski Węgiel trzeci na XIX Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia (wideo)

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrząbek

W miniony weekend Jastrzębski Węgiel zajął trzecie miejsce w XIX Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia, po imponującym zwycięstwie nad PGE GiEK Skrą Bełchatów. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 na korzyść jastrzębian, którzy tym samym zakończyli turniej na podium.

Spotkanie o trzecie miejsce rozpoczęło się od mocnego uderzenia Jastrzębskiego Węgla. Drużyna szybko zbudowała przewagę (5:1), ale rywale z Bełchatowa zdołali wyrównać stan seta na 8:8. Mimo chwilowych przestojów, jastrzębianie odzyskali inicjatywę i po zaciętej końcówce, wygrali pierwszą partię 27:25.

Drugi set również rozpoczął się pomyślnie dla Jastrzębskiego Węgla, który na starcie objął prowadzenie 8:3. Choć bełchatowianie zdołali wyrównać, drużyna z Jastrzębia-Zdroju ponownie pokazała swoją siłę. Tym razem nie pozwoliła rywalom na odrobienie strat, kończąc seta wynikiem 25:21.

W trzeciej odsłonie trener Marcelo Mendez zdecydował się na kilka zmian, które przyniosły pozytywny efekt. Jastrzębski Węgiel szybko zbudował przewagę (7:2), a choć Skra Bełchatów próbowała wrócić do gry, ostatecznie jastrzębianie zamknęli mecz zwycięskim asem serwisowym Tomasza Fornala, wygrywając seta 25:22.

Dzień wcześniej Jastrzębski Węgiel zmierzył się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w półfinale turnieju, gdzie po zaciętym pięciosetowym boju uległ rywalom 2:3. Mimo porażki, drużyna pokazała charakter, walcząc do samego końca, co dobrze wróży przed nadchodzącym sezonem PlusLigi.

Turniej w Swarzędzu-Zalasewie stanowił ważny sprawdzian formy przed startem ligi. Teraz Jastrzębski Węgiel czeka jeszcze jedno wyzwanie – udział w Memoriale Tomasza Wójtowicza w Lublinie, który będzie ostatnim testem przed rozpoczęciem nowego sezonu.