Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Jastrzębski Węgiel pokonuje wicemistrza Czech w meczu Ligi Mistrzów (wideo)

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:
Jastrzębski Węgiel

W meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał wicemistrza Czech Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:0.

Spotkanie w Czechach rozpoczęło się po myśli naszej drużyny, która od razu wywarła presję na rywalach. As serwisowy Norberta Hubera oznaczał wynik 5:2 dla naszej drużyny. Dwie skuteczne akcje w wykonaniu Tomasza Fornala przełożyły się na rezultat 10:5. Na dystansie seta nasi rywale nieco zmniejszyli straty, ale i tak nasz zespół miał bezpieczną przewagę (15:10). Wysoką skuteczność na prawym skrzydle prezentował Ryan Sclater. Co warte podkreślenia, mecz ten na żywo w budziejowickiej hali obserwowała kilkudziesięcioosobowa grupa fanów Jastrzębskiego Węgla. Niesieni fantastycznym dopingiem swoich kibiców nasi siatkarze pewnie rozstrzygnęli premierową partię, zwyciężając 25:19.

REKLAMA

W drugą partię nasz zespół wszedł obiecująco. Po dwóch udanych blokach punktowych Fornala i Hubera prowadziliśmy 2:0. Później inicjatywę przejęli gospodarze. Po asie serwisowym Samuela Taylora-Parksa czeska drużyna po raz pierwszy w meczu wyszła na prowadzenie (5:4). W późniejszej fazie seta wicemistrzowie Czech utrzymywali dwupunktowe prowadzenie, które po błędzie w przyjęciu Marko Sedlacka wzrosło do trzech punktów. Wówczas po raz pierwszy przerwą na żądanie zareagował trener Marcelo Mendez. Potem było już nawet 14:11 dla Jihostroju, ale dwie skuteczne akcje Moustaphy M’Baye (blok i atak) zmniejszyły nasze straty do jednego punktu (15:16). Przy serwisie naszego środkowego zyskaliśmy kontrę, w której Huber nie dał szans rywalom i mieliśmy remis (16:16). Następnie w naszym zespole doszło do podwójnej zmiany – na placu gry pojawili się Edvins Skruders oraz Jean Patry. Blok na Francuzie dał gospodarzom prowadzenie 23:21. Na szczęście zdołaliśmy ich powstrzymać (23:23). Czas wzięty przez trenera Andrzeja Kowala przyniósł zamierzony skutek. Jihostroj zyskał setbola (24:23). Chociaż Czesi mieli potem jeszcze dwie szanse na wygrane seta, to w sporej mierze dzięki Huberowi (as serwisowy w ważnym momencie) wyszliśmy cało z opresji (29:27).

Trzecia część spotkania zaczęła się lepiej dla naszej drużyny. Po asie serwisowym Ryana Sclatera wynik brzmiał 6:3, ale nasi rywale szybko zniwelowali stratę (6:6). Udany atak ze środka Taylora-Parksa wyprowadził czeski zespół na prowadzenie, a chwilę potem było już 12:10. Podobnie jak w poprzedniej partii nie pozwoliliśmy się rozpędzić przeciwnikom, a spora w tym zasługa świetnie serwującego Hubera (12:12). Kiedy Ignacio Luengas zdołał zaskoczyć zagrywką Fornala, przewagą gospodarzy znowu wzrosła do dwóch „oczek” (15:13). Po czasie wziętym przez Marcelo Mendeza, Sedlacek oszukał budziejowcki blok. Później jednak Chorwat nie przyjął zagrywki Olivera Sedlacka i Czesi mieli już trzy punkty w zapasie. Z przewagą tą dotarli do końcowych fragmentów partii, ale znów nie daliśmy się złamać (24:24). Nasi rywale mieli cztery piłki setowe, ale to nasza drużyna wyszła zwycięsko z meczu (28:26), notując drugie zwycięstwo za trzy punkty w grupie.

Jihostroj Czeskie Budziejowice – Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 27:29, 26:28)   MVP: Tomasz Fornal.

Jihostroj Czeskie Budziejowice: Van Schie, Carisio, Balabanov, Taylor-Parks, Sedlacek, Luengas, Kovarik (libero) oraz Michalek (libero), Ondrovic, Emmer, Gonzalez

Jastrzębski Węgiel: Sclater, Toniutti, M’Baye, Huber, Sedlacek, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Patry, Skruders

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/wywozimy-z-czech-komplet-punktow/


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia
Gratulacje Eugeniuszu! 

REKLAMA

REKLAMA