Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Czas na play off PlusLigi. Gramy z Treflem Gdańsk

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:

Sobotnio-niedzielnymi meczami z Treflem Gdańsk rozpoczniemy walkę w fazie play off PlusLigi. Gra toczy się do trzech wygranych. Zwycięzca zmierzy się w półfinale z lepszym z

Sobotnio-niedzielnymi meczami z Treflem Gdańsk rozpoczniemy walkę w fazie play off PlusLigi. Gra toczy się do trzech wygranych. Zwycięzca zmierzy się w półfinale z lepszym z pary: Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn.

240 meczów w 30 kolejkach ligowych, 111 rozegranych przez naszą drużynę setów, 67 punktów na koncie naszego zespołu, trzecia pozycja w tabeli, 35 129 widzów na meczach „domowych” Jastrzębskiego Węgla (trzeci wynik w lidze po Treflu Gdańsk i LUK-u Lublin), a łącznie 68 810  (dom i wyjazd) widzów na meczach z udziałem Jastrzębskiego Węgla (najlepszy wynik w lidze). 21 zwycięstw i dziewięć porażek, łączny czas gry w sezonie wynoszący 46 godzin i 19 minut, 2342 widzów średnio w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, co daje trzecie miejsce po Treflu Gdańsk i LUK-u Lublin. Oto najciekawsze liczby dotyczące naszej drużyny w fazie zasadniczej.

Teraz jednak jest to już historia. Rozpoczyna się bowiem wielka gra o medale, a więc faza play off. W pierwszej jej rundzie, czyli ćwierćfinale mistrzostw Polski, naszym przeciwnikiem będzie Trefl Gdańsk. Drużyna, która zakończyła zmagania fazy zasadniczej na szóstym miejscu.

O sile gdańskiej drużyny stanowią doświadczeni gracze w osobach atakujących Mariusza Wlazłego i Bartłomieja Bołądzia, rozgrywającego Lukasa Kampy (wcześniej przez pięć sezonów był w Jastrzębskim Węglu), czy jednego z najlepszych libero na świecie Luke’a Perry’ego. Do tego dochodzą zdolni zawodnicy młodszego pokolenia, jak: Karol Urbanowicz, Mikołaj Sawicki oraz pierwszy Chińczyk w PlusLidze Jingyin Zhang.

W rundzie zasadniczej w starciach z Treflem dwukrotnie górą był nasz zespół (3:0, 3:0).

– Trzeba szybko przestawić się na PlusLigę, a to niełatwe po wielkich emocjach związanych z występem w środowym meczu półfinału Ligi Mistrzów. Te rozgrywki odkładamy jednak na miesiąc na bok, a teraz pełna koncentracja na lidze. Ten pierwszy weekend we własnej hali będzie miał duże znaczenie. Gramy z naprawdę dobrym zespołem, który notuje świetny sezon, a na dodatek pozyskał jeszcze jednego zawodnika [chodzi o chińskiego przyjmującego – przyp. red.], co zwiększa im pole manewru. Czeka nas ciężki ćwierćfinał i z pewnością będziemy potrzebowali wielkiego wsparcia ze strony kibiców w sobotnim i niedzielnym pojedynku – mówi Benjamin Toniutti, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Początek sobotniego spotkania w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej o godzinie 14:45. Niedzielny mecz zaplanowano zaś na 17:30. Transmisje – w Polsacie Sport. Trzeci mecz zaplanowano na 12 kwietnia w Gdańsku o godzinie 20:30.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe tworzą: Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn, Asseco Resovia Rzeszów – Stal Nysa, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa.

BILETY: jastrzebskiwegiel.abilet.pl oraz w kasie hali w dniach meczowych – w sobotę od 12:45, natomiast w niedzielę od 15:30.

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/czas-na-play-off-plusligi-gramy-z-treflem-gdansk/


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.
Pilnie potrzebował 160 tys . a to dobre  buhahhahaha
Nie! to zasługa Pana Tomasza, a jak by kto pytał to miasto zbudowała Hetman, nie Gierek, serio!
to pan Urgoł załatwił
Gratulacje od rodziny Matusiaków już popłynęły, za chwile popłynie rzesza członków rodziny Matusiaków do doradzania ii obsadzania stanowisk jak już ...

REKLAMA

REKLAMA