Czas na play off PlusLigi. Gramy z Treflem Gdańsk

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:
Jastrzębski Węgiel

Sobotnio-niedzielnymi meczami z Treflem Gdańsk rozpoczniemy walkę w fazie play off PlusLigi. Gra toczy się do trzech wygranych. Zwycięzca zmierzy się w półfinale z lepszym z

Czas na play off PlusLigi. Gramy z Treflem Gdańsk

Sobotnio-niedzielnymi meczami z Treflem Gdańsk rozpoczniemy walkę w fazie play off PlusLigi. Gra toczy się do trzech wygranych. Zwycięzca zmierzy się w półfinale z lepszym z pary: Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn.

240 meczów w 30 kolejkach ligowych, 111 rozegranych przez naszą drużynę setów, 67 punktów na koncie naszego zespołu, trzecia pozycja w tabeli, 35 129 widzów na meczach „domowych” Jastrzębskiego Węgla (trzeci wynik w lidze po Treflu Gdańsk i LUK-u Lublin), a łącznie 68 810  (dom i wyjazd) widzów na meczach z udziałem Jastrzębskiego Węgla (najlepszy wynik w lidze). 21 zwycięstw i dziewięć porażek, łączny czas gry w sezonie wynoszący 46 godzin i 19 minut, 2342 widzów średnio w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, co daje trzecie miejsce po Treflu Gdańsk i LUK-u Lublin. Oto najciekawsze liczby dotyczące naszej drużyny w fazie zasadniczej.

Teraz jednak jest to już historia. Rozpoczyna się bowiem wielka gra o medale, a więc faza play off. W pierwszej jej rundzie, czyli ćwierćfinale mistrzostw Polski, naszym przeciwnikiem będzie Trefl Gdańsk. Drużyna, która zakończyła zmagania fazy zasadniczej na szóstym miejscu.

O sile gdańskiej drużyny stanowią doświadczeni gracze w osobach atakujących Mariusza Wlazłego i Bartłomieja Bołądzia, rozgrywającego Lukasa Kampy (wcześniej przez pięć sezonów był w Jastrzębskim Węglu), czy jednego z najlepszych libero na świecie Luke’a Perry’ego. Do tego dochodzą zdolni zawodnicy młodszego pokolenia, jak: Karol Urbanowicz, Mikołaj Sawicki oraz pierwszy Chińczyk w PlusLidze Jingyin Zhang.

W rundzie zasadniczej w starciach z Treflem dwukrotnie górą był nasz zespół (3:0, 3:0).

– Trzeba szybko przestawić się na PlusLigę, a to niełatwe po wielkich emocjach związanych z występem w środowym meczu półfinału Ligi Mistrzów. Te rozgrywki odkładamy jednak na miesiąc na bok, a teraz pełna koncentracja na lidze. Ten pierwszy weekend we własnej hali będzie miał duże znaczenie. Gramy z naprawdę dobrym zespołem, który notuje świetny sezon, a na dodatek pozyskał jeszcze jednego zawodnika [chodzi o chińskiego przyjmującego – przyp. red.], co zwiększa im pole manewru. Czeka nas ciężki ćwierćfinał i z pewnością będziemy potrzebowali wielkiego wsparcia ze strony kibiców w sobotnim i niedzielnym pojedynku – mówi Benjamin Toniutti, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Początek sobotniego spotkania w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej o godzinie 14:45. Niedzielny mecz zaplanowano zaś na 17:30. Transmisje – w Polsacie Sport. Trzeci mecz zaplanowano na 12 kwietnia w Gdańsku o godzinie 20:30.

Pozostałe pary ćwierćfinałowe tworzą: Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn, Asseco Resovia Rzeszów – Stal Nysa, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa.

BILETY: jastrzebskiwegiel.abilet.pl oraz w kasie hali w dniach meczowych – w sobotę od 12:45, natomiast w niedzielę od 15:30.

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

https://jastrzebskiwegiel.pl/czas-na-play-off-plusligi-gramy-z-treflem-gdansk/

Podziel się z innymi, udostępnij:


Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszy! Zostaw komentarz.Ostanie komentarze

Mariola z rodziną 6 dn. temu Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja
Było super! dziękujemy
Andrzej 10 dn. temu Adwokat bez dyplomu
Historia jak z filmu "Złap mnie jeśli potrafisz" :) Wcześniej był lekarzem i pilotem hahaha
Z całym szacunkiem, ale te projekty wyglądają mało obywatelsko, a raczej jak wnioski pisane przez UM, czy ich pracowników?!

Jastrzebianie.pl - serwis mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój
Projekt jest częścią budowy Informacyjnej Społeczności w Jastrzębiu-Zdroju


Jastrzebianie.pl - mocny Serwis Miasta Jastrzębie-Zdrój

© All rights reserved. Projekt i realizacja Serwisy i portale miejskie.
Wróć do góry