Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Reprezentacja Polski nie zdołała awansować do ostatniej rundy kwalifikacji olimpijskich

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy

Reprezentacja Polski nie zdołała awansować do ostatniej rundy kwalifikacji olimpijskich, zajmując dopiero trzecie miejsce w zakończonym w niedzielę turnieju w Sosnowcu. 

Reprezentacja Polski nie zdołała awansować do ostatniej rundy kwalifikacji olimpijskich, zajmując dopiero trzecie miejsce w zakończonym w niedzielę turnieju w Sosnowcu. W zawodach wystąpiło sześciu hokeistów JKH GKS Jastrzębie, a nam na pocieszenie pozostaje fakt, że Dominik Paś z dwoma golami był najskuteczniejszy wśród Polaków. Po jednym trafieniu zapisali na swoje konta Marcin Kolusz, Kamil Górny i - dla Estonii - Robert Arrak.

Kibice reprezentacji Polski prowadzonej przez Roberta Kalabera spodziewali się na Stadionie Zimowym znacznie lepszego występu biało-czerwonych. Niestety, nie dość że gospodarze zawodów ulegli w piątek Ukrainie i tym samym praktycznie przekreślili możliwość wygrania imprezy, to na dodatek w niedzielę stracili także szansę na kwalifikację z drugiego miejsca. Te „kuchenne drzwi” uchyla przypuszczalne wykluczenie z eliminacji reprezentacji Białorusi. Aby jednak tego dokonać, należało w niedzielę wysoko pokonać Koreę Południową. Tymczasem nasza kadra nie zdołała powtórzyć wyniku ze sparingu sprzed tygodnia (6:0), przegrywając po dogrywce.

Nasza kadra rozpoczęła turniej w Sosnowcu od pokonania w czwartek Estonii (4:0) i w tym meczu do protokołu wpisali się Dominik Paś (gol na 3:0) oraz Marcin Kolusz (asysty na 2:0 i 4:0). Następnie w kluczowym spotkaniu Polacy przegrali po karnych z Ukrainą (2:3 k.), gdzie oba gole zapisali na swoje konta hokeiści JKH GKS, Kamil Górny (1:0) i Marcin Kolusz (2:1). Z kolei w kończącym turniej spotkaniu z Koreą po raz drugi ukłuł Dominik Paś (2:2). Dodajmy, że obok wymienionych wystąpili też Patryk Wajda (we wszystkich meczach) oraz Maciej Miarka (przeciw Ukrainie).

REKLAMA

Ostatni z „jastrzębskich” punktów to zdobycz Roberta Arraka, który w niedzielę trafił do ukraińskiej siatki, otwierając wynik po stronie Estonii (1:3). Ostatecznie jednak dzielni Estończycy nie zdołali urwać punktów triumfatorom imprezy.

Po kwalifikacjach olimpijskich wracamy do Tauron Hokej Ligi. Już w środę JKH GKS Jastrzębie zagra w Katowicach, w piątek podejmie GKS Tychy, zaś w niedzielę ruszy do Oświęcimia. Oznacza to, że ten tydzień rozstrzygnie, czy podopieczni Roberta Kalabera zdołają skutecznie powalczyć o podium fazy zasadniczej THL.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2501


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

Lud zdecydował - najwyraźniej już ma dość mocnej figury. 
Nie głosuję, ponieważ straciłam zaufanie do polityków. Kierują się zazwyczaj tylko swoimi interesami lub określonych grupy swoich współpracowników. Dawno rozminęli ...
tylko na kogo oddać głos? żaden z kandydatów mnie nie przekonał. "władczyni", która za publiczne środki robi tubę, sołtys, który ...
 Zawsze uczestniczmy w wyborach. To jest nasz obowiązek obywatelski....Demokracja tym między innymi różni się od autorytaryzmu , że obywatele mają ... (1)
@DemonTaki mamy w Jastrzębiu podział na osiedla, sołectwa - można to sprawdzić na mapie: http://mapa.um.jastrzebie.pl/mapa.html

REKLAMA

REKLAMA