Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Adepci Akademii JKH GKS Jastrzębie zagrają dla Polski i... Litwy

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy

Obok pięciu seniorów w kadrach narodowych biało-czerwonych mamy też bowiem kilkunastu przedstawicieli U20, U18 i U16. Co więcej, adepci Akademii JKH GKS znaleźli się także w reprezentacji... Litwy! 

Nie tylko kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich żyjemy w „przerwie na reprezentację”. Obok pięciu seniorów w kadrach narodowych biało-czerwonych mamy też bowiem kilkunastu przedstawicieli U20, U18 i U16. Co więcej, adepci Akademii JKH GKS znaleźli się także w reprezentacji... Litwy! Dodajmy, że w sumie dziewięciu spośród powołanych to uczniowie klas hokejowych w ZSMS Jastrzębie-Zdrój.

Reprezentacja Polski do lat dwudziestu ma w planach mecze w Nowym Targu z Węgrami. Tu na zgrupowanie pojechał Jakub Szcześniak. Również z Węgrami, ale na wyjeździe w Gyor, zagra kolejnych ośmiu zawodników Akademii JKH GKS z kategorii wiekowej U18. Są to: Jakub Onak, Mikołaj Osiadły, Bartłomiej Stolarski, Karol Tymcio, Filip Wojciechowski, Sebastian Wojciechowski, Wiktor Zając i Oskar Laszkiewicz.

Z kolei na Turniej Czterech Narodów U16 we Włoszech z udziałem również Litwinów i Węgrów ruszyli Filip Chrobociński, Natan Gołofit, Mateusz Midzierski i Samuel Plinta.

W uzupełnieniu dodajmy, że nasi zawodnicy U18 Patrik Lenkovskij i Karol Stankevicius przebywają na zgrupowaniu kadry Litwy, o czym informowaliśmy we wstępie. Oznacza to, że aktualnie zawodnicy JKH GKS Jastrzębie spełniają „obowiązki narodowe” dla trzech reprezentacji, bowiem obok Polaków i Litwinów w grze o Igrzyska Olimpijskie jest także napastnik naszej ekipy seniorów Estończyk Robert Arrak.

Fot. polskihokej.eu

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2500


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA