Skip to main content


REKLAMA

Marcin Rodzik

Fundacja Harmonicznego Chaosu
Dodane przez:
Fundacja Harmonicznego Chaosu

Jest absolwentem Domu Nauki i Rehabilitacji oraz byłym uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jastrzębiu-Zdroju. Jest osobą niepełnosprawną z autyzmem. Choroba ta, w ogólnym zarysie, polega na subiektywnym poczuciu odizolowania, ograniczeniu wymiany informacji ze środowiskiem oraz odcięciu się człowieka od zewnętrznego świata. 

Marcin Rodzik

Jego największą pasją jest malarstwo. Najczęściej tworzy w technice  pasteli, ale do swoich prac wykorzystuje także: batik, farby  olejne czy ołówek. Od 2006 r. doskonali  swój warsztat w pracowni Studium Rysunku i Grafiki, działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Czterokrotnie uczestniczył w Międzynarodowych Konfrontacjach Artystycznych im. Andrzeja Resa w Jastrzębiu-Zdroju.

Niekwestionowaną zaletą twórczości Marcina jest jej unikalność. Malarstwo jest dla niego drogą do wyrażenia siebie, kontaktu ze światem, rodzajem terapii, co przekłada się na instynktowny dobór form, techniki i koloru. Tworzy uwolniony spod jakiejkolwiek  presji, dlatego twórczość  Marcina pozostaje autentyczna, niekiedy ujmująco prosta, ale niezmiennie ciekawa i intrygująca.

Nagrody i wyróżnienia:

Nagroda w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Rembrandt-Czarodziej Światła” (Rybnik 2006), Nagroda I stopnia – „Międzynarodowe Biennale Sztuki Książki" (Gliwice 2008), Wyróżnienie – Festiwal Zjawisk Artystycznych „Cyklorama” (Jastrzębie-Zdrój 2010). 

Wystawy: „Artysta-autysta” z cyklu „Jastrzębska Galeria Młodych” (Galeria Ciasna, Jastrzębie-Zdrój 2011), „Świat według Marcina Rodzika” (Galeria Eпcentrum, Jastrzębie-Zdrój 2013).

Autor: Katarzyna Gardecka

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://harmonicznychaos.pl/sylwetki-tworcow/139-marcin-rodzik.html


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA