Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Znamy wyniki Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Prawie 7 tysięcy oddanych głosów przez mieszkańców na realizację zadań za 3 miliony złotych.

Mieszkańcy naszego miasta wybrali projekty, które zostaną zrealizowane w przyszłym - 2024 roku, w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego.

Głosowanie prowadzone było w dniach 9-19 czerwca. W kolejnych trwało liczenie i weryfikacja oddanych głosów.

Dziękujemy za każdy oddany obywatelski głos i gratulujemy wygranych projektów. To dzięki aktywności mieszkańców, nasze miasto zmienia się i pięknieje

- mówiła Anna Hetman, Prezydent Miasta.

Jastrzębianie oddali łącznie 6 793 głosy w tym 6 387 głosów ważnych oraz 406 nieważnych. Z czego na zadanie ogólnomiejskie głosowało 3 178 w tym głosów ważnych oddano 3 052 (za pośrednictwem Internetu oddano 578), a w wyborze projektów osiedlowych/sołeckich oddano 3 615 głosów z czego ważnych 3 335 (za pośrednictwem Internetu 876).

W wyniku głosowania zostaną zrealizowane dwa projekty ogólnomiejskie o łącznej wartości 480.000,00 zł.

  • Budowa placu zabaw przy "starej szkole" SP 18 ul. Fredry 20 - na zadanie oddano 1.888 głosów ważnych.

Zadanie o wartości 400.000,00 zł polega na kontynuowaniu budowy placu zabaw zgodnie z projektem wykonanym w 2021 roku. Obejmuje wykonanie: miasteczka ruchu drogowego, oznakowania poziomego i pionowego, placu do gier oraz placu wielofunkcyjnego z podbudową i nawierzchnią, zakup pociągu z wagonami i tunelami, jego zabudowę oraz montaż kamery z podłączeniem do monitoringu szkolnego. Wykonana ma zostać także mała architektura, chodniki, ławki, stojaki na rowery oraz kosze na śmieci.

  • Montaż bieżni lekkoatletycznej pod trybunami Hali Omega* – na zadanie oddano 46głosów ważnych.

*Projekt, przeszedł do realizacji, bowiem zgodnie z regulaminem JBO w przypadku, w którym nie wystarcza środków na wykonanie kolejnego zadania, zgodnie z wynikami głosowania do realizacji zarekomendowany zostaje kolejny, który jest możliwy do zrealizowania w kwocie jaka została do dyspozycji.

Głównym założeniem projektu o szacowanej wartości 80 000,00 zł, jest rozszerzenie bazy sportowej w mieście oraz stworzenie nowych warunków do uprawiania sportu, a w szczególności lekkoatletyki. Miejscem w którym zostanie wykonana bieżnia jest korytarz. Dzięki nawierzchni będzie można uprawiać w kolcach lekkoatletycznych min. biegi sprinterskie, płotkarskie z wykorzystaniem bloków startowych, elementy treningu skocznościowego z wykorzystaniem materaca asekuracyjnego jako skoczni oraz wszechstronne i specjalistyczne ćwiczenia sprawnościowe. W nowym sportowym miejscu będzie można również przeprowadzić różnego rodzaju testy sprawnościowe. Zadanie obejmuje dostawę i montaż nawierzchni poliuretanowej z zakresem prac:- śrutowanie/frezowanie posadzki - przygotowanie warstwy szczepnej,- impregnacja podłoża,- ułożenie nawierzchni typu Sandwich 14mm. W celach zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z "bieżni" zostaną zakupione i zamontowane trzy rolkraty w przejściach między korytarzem pod trybunami, a widownią oraz zostanie zakupiony i zamontowany na końcowym odcinku ściany materac asekuracyjny.

W roku 2024 zrealizowane zostaną także zadania osiedlowe sołeckie – łącznie 23 w 20 jednostkach pomocniczych miasta o łącznej szacowanej wartości 2.032.040,00 zł.

  • Zobacz jakie projekty zgłoszone przez mieszkańców będą zrealizowane w osiedlach i sołectwach

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/znamy-wyniki-jastrzebskiego-budzetu-obywatelskiego-na-rok-2024


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA