Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Zielone Jastrzębie

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Na terenie miasta zostanie posadzonych aż 5 tysięcy kwiatów.

Zaczynamy intensywnie pracować nad zieloną przestrzenią przy ulicach. Już od przyszłego tygodnia, na terenie miasta zostanie posadzonych aż 5 tysięcy kwiatów sezonowych. Kwiaty te zostaną umieszczone na skrzyżowaniach, przy grobach oraz pomnikach. Planujemy nasadzenia w Parku Zdrojowym oraz na rondzie przy ul. 1 Maja.

Obecnie na terenie miasta znajduje się już 1640 bylin, ale to nie koniec prac. Wkrótce rozpocznie się remont obok ronda na ulicy Pszczyńskiej. Na ulicy Pszczyńskiej zostaną zasadzone kwiaty wieloletnie, byliny, które będą ozdabiać to miejsce przez cały rok.

Jednym z miejsc, które zostaną udekorowane, jest Pomnik Marszu Śmierci. Dzięki temu zabiegowi, miejsce to nabierze jeszcze większej wartości, a mieszkańcy będą mogli zawsze podziwiać piękno roślin.

W najbliższym czasie, zostaną posadzone nowe rośliny w Parku Zdrojowym, który jest jednym z ulubionych miejsc wśród mieszkańców. Będzie to kolejny krok w kierunku upiększenia przestrzeni miejskiej, co wpłynie korzystnie na komfort życia mieszkańców.

Podejmowane działania na rzecz zielonej przestrzeni to ogromne wyzwanie, ale jednocześnie bardzo ważne zadanie, które wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców. Dlatego warto docenić i wspierać wszystkie inicjatywy, które mają na celu upiększenie i ochronę zielonych terenów miasta.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/miasto-inwestuje-w-zielen


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

Lud zdecydował - najwyraźniej już ma dość mocnej figury. 
Nie głosuję, ponieważ straciłam zaufanie do polityków. Kierują się zazwyczaj tylko swoimi interesami lub określonych grupy swoich współpracowników. Dawno rozminęli ...
tylko na kogo oddać głos? żaden z kandydatów mnie nie przekonał. "władczyni", która za publiczne środki robi tubę, sołtys, który ...
 Zawsze uczestniczmy w wyborach. To jest nasz obowiązek obywatelski....Demokracja tym między innymi różni się od autorytaryzmu , że obywatele mają ... (1)
@DemonTaki mamy w Jastrzębiu podział na osiedla, sołectwa - można to sprawdzić na mapie: http://mapa.um.jastrzebie.pl/mapa.html

REKLAMA

REKLAMA