Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Zdolni jastrzębscy uczniowie nagrodzeni stypendium Ministra Edukacji i Nauki

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

6 uczniów jastrzębskich szkół średnich uzyskało stypendia Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2022/2023.

W Rybniku, a dokładnie w tamtejszym Zespole Edukacyjno-Artystycznym "Przygoda" odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2022/23 uzyskali wybitne osiągnięcia edukacyjne. Nagrodzonych zostało 31 uczniów z całego woj. śląskiego. Najwięcej wśród nich było uczniów kształcących się w Jastrzębiu-Zdroju.

Z naszego miasta wyróżniono 6 uczniów: 5 z Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego - zarówno uczniów Technikum nr IV, jak i IV LO - i 1 z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica.

Jastrzębscy stypendyści, to:

Sybilla Teresa Zwierko – uczennica klasy 3 - IV Liceum Ogólnokształcącego

Uzyskała stypendium za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym oraz wysokie wyniki sportowe na szczeblu międzynarodowym w dyscyplinie – futbol stołowy.

Daria Urszula Spyrka - uczennica klasy 4 - IV Liceum Ogólnokształcącego.

Uzyskała stypendium za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym w dyscyplinie - Judo Kata

Oliwia Małgorzata Cichy - uczennica klasy 2 - IV Liceum Ogólnokształcącego.

Uzyskała stypendium za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym w dyscyplinie - Judo Kata

Jakub Halfar – absolwent Technikum nr 4, kształcący się w zawodzie technik mechatronik.

Uzyskał stypendium za wysokie wyniki w Olimpiadach przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim, nadzorowanych oraz Olimpiadach tematycznych, turniejach związanych z wybranym przedmiotem lub dziedziną wiedzy o zasięgu ogólnopolskim nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki. Jakub obecnie jest studentem Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Mateusz Szulik – absolwent Technikum nr 4, kształcący się w zawodzie technik mechatronik.

Uzyskał stypendium za wysokie wyniki w Olimpiadach tematycznych, turniejach związanych z wybranym przedmiotem lub dziedziną wiedzy o zasięgu ogólnopolskim, nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki. Mateusz obecnie jest studentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Mateusz Lerke – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica. Uzyskał stypendium za wysokie wyniki w Olimpiadach tematycznych, turniejach związanych z wybranym przedmiotem lub dziedziną wiedzy o zasięgu ogólnopolskim, nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki.

Gratulujemy rodzicom oraz przekazujemy wyrazy szacunku dla grona pedagogicznego, które miało wpływ na osiągnięte wyniki uczniów. A Wam, drodzy Stypendyści dziękujemy za Waszą ciężką pracę i życzymy, aby osiągnięte sukcesy dodały Wam skrzydeł. Jesteśmy z Was dumni!

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/zdolni-jastrzebscy-uczniowie-nagrodzeni


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA