Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Uroczysta Zbiórka z okazji Dnia Strażaka

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Międzynarodowy Dzień Strażaka przypada na 4 maja, ale obchody z nim związane organizowane są przez cały maj.

Świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Później w budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej nastąpiła część oficjalna. W uroczystościach udział wzięli zarówno strażacy zawodowi, jak również przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Jastrzębia-Zdroju. Obecni byli także przedstawiciele rządu Rzeczypospolitej Polskiej, jak również lokalnego samorządu, a wśród nich m.in. prezydent miasta.

Dzień Strażaka jest okazją do wyróżnienia wszystkich strażaków za ich niebezpieczną i ciężką służbę. Są zawsze w miejscu, w którym ludzie potrzebują pomocy, co podkreślała podczas przemówienia Prezydent Miasta, Anna Hetman:

Dziękuję za Waszą pomoc i za to, że angażujecie się zawsze, gdy w pobliżu dzieje się coś złego. Ale też jesteście wtedy, kiedy wszyscy się cieszymy, kiedy organizowane są różne wydarzenia, świętujemy ważne chwile. Wasze oddanie i odpowiedzialna służba są nieocenione.

Podczas organizowanych uroczystości najbardziej zasłużeni funkcjonariusze otrzymali odznaczenia, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz inne nagrody i wyróżnienia. Za szczególne zaangażowanie w organizację miejsc pobytu dla osób dotkniętych konfliktem zbrojnym na Ukrainie, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman wyróżniła cztery jednostki ochotniczych straży pożarnych: Ochotniczą Straż Pożarną Bzie, Moszczenica, Jastrzębie Górne oraz Jastrzębie Szeroka.

Szczególne odznaczenia otrzymali również członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/uroczysta-zbiorka-z-okazji-dnia-strazaka


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA