Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 23 mają "Obserwatorium przyrodnicze"

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Składa się na nią m.in. Centrum METEO wyposażone w stację meteorologiczną z wewnętrznym monitorem, tablicą meteo dla najmłodszych oraz zegarem słonecznym.

Młodzież kolejnej jastrzębskiej szkoły może już korzystać z Ekopracowni. Powstała ona w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 23 i nosi nazwę: "Obserwatorium przyrodnicze". Placówka na jej stworzenie pozyskała dofinansowanie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Miejsce to umożliwi poszerzenie wiedzy praktycznej, nabycie umiejętności oraz rozwijanie zainteresowań z zakresu nauk przyrodniczych i ekologicznych

- wskazują w szkole.

REKLAMA

Dodatkowo uczniowie będą mogli korzystać z zakupionych akcesoriów ogrodniczych, sadzonek kwiatów i krzewów. Uczniowie będą mieli dostęp do zestawów edukacyjnych do badania wody, gleby i powietrza co pozwoli im na bazie własnych doświadczeń i obserwacji poznawać przyrodę.

Ciekawym miejscem, które powstało w ramach projektu jest Centrum METEO wyposażone w stację meteorologiczną z wewnętrznym monitorem, tablicą meteo dla najmłodszych oraz zegarem słonecznym.

Ekopracownia została już otwarta. W ramach inwestycji zakupiono i zamontowano elementy małej architektury, ławki i stoły drewniane.

Wartość przedsięwzięcia to 87 500,00 zł, z czego 17 500,00 zł stanowi wkład Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, a 70 000,00 zł to dofinansowanie z WFOŚiGW.

Cieszymy się, że kolejni uczniowie z Jastrzębia-Zdroju, tym razem w Szkole Podstawowej nr 23, będą mogli praktycznie poznawać przyrodę i ekologię, podczas zajęć edukacyjnych i terapeutycznych.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/uczniowie-szkoly-podstawowej-specjalnej-nr-23-maja-ekopracownie


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA