Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Trwają konsultacje Planu Zrównoważonej Mobliności

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Do 27 listopada można składać uwagi i wnioski co do "Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego".

Już od pewnego czasu toczą się prace nad stworzeniem "Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego" wraz z Prognozą Oddziaływania na Środowisko. Dokument jest już niemal gotowy. Na drodze do jego powstania przeanalizowano obecny stan systemu transportowego, a także zapoznano się z opiniami mieszkańców oraz ich propozycjami.

Obecnie prezentowany jest gotowy projekt dokumentu, który poddawany jest konsultacjom. Potrwają one przez najbliższe niecałe trzy tygodnie - do 27 listopada. Do tego terminu można też składać wszelkie uwagi i wnioski co do dokumentu.

A czym w ogóle jest "Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego"? Jak informują w Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, który koordynuje jego stworzenie, to dokument, który wyznacza kierunki rozwoju transportu w regionie, tak aby był on zintegrowany i przyjazny dla środowiska przyczyniając się do poprawy atrakcyjności takich jego elementów jak: ruch pieszy, ruch rowerowy oraz transport publiczny.

- Dokument jest wynikiem m.in. współpracy z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, czy lokalnymi samorządami

- przekazują w Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

W ramach konsultacji zaplanowano spotkanie online, które odbędzie się 15 listopada w godz. od 17:00 do 19:00 na platformie Teams - link do spotkania. Wówczas będzie można składać wspomniane uwagi i wnioski do planu.

Ponadto będzie je można także złożyć na inne sposoby:

  • pisemnie lub ustnie w siedzibie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku, ul. Rudzka 13C, 44-200 Rybnik
  • wysyłając wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Z treścią dokumentu można się zapoznać na stronie www.subregion.pl/mobilnosc w zakładce „Konsultacje społeczne”.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/trwaja-konsultacje-planu-zrownowazonej-moblinosci


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA