Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Straż Miejska ma dwa nowe samochody o napędzie elektrycznym

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębska Straż Miejska ma dwa nowe samochody. To auta o napędzie elektrycznym.

Podejmują interwencje dotyczące dbałości o środowisko i od teraz będą się na nie udawać autem spełniającym najwyższe środowiskowe normy. Do floty samochodów jastrzębskiej Straży Miejskiej trafił elektryczny Opel Mokka. Koszt auta wyniósł 185 tysięcy złotych. Jego zakup został sfinansowany z pieniędzy Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w ramach "Inicjatywy Antysmogowej".

Nowe elektryczne auto będzie wykorzystywane przez Straż Miejską w Jastrzębiu m.in. do interwencji związanych z utrzymaniem porządku i czystości na terenie miasta, a także do egzekwowania zapisów Uchwały Antysmogowej. Zwłaszcza w związku z tymi drugimi zadaniami, strażnikom przydadzą się mierniki, znajdujące się na wyposażeniu Opla.

Znalazły się wśród nich: dwa zestawy monitorów pyłu zawieszonego, umożliwiające monitorowanie czystości powietrza, dwa detektory wielogazowe do kontroli i stężenia gazów w zakresie ochrony osobistej pracowników przy kontrolach przestrzeni zamkniętych oraz lokalizacji nieszczelności szamb i sieci przesyłowych, a także dwa mierniki wilgotności drewna. Wszystkie z urządzeń również zostały sfinansowane przez Śląski Urząd Marszałkowski w związku z realizacją zadania "Inicjatywa Antysmogowa".

REKLAMA

Elektryk marki Opel nie jest jednak jedynym nowym samochodem, jaki w swoich zasobach mają Strażnicy Miejscy z Jastrzębia-Zdroju. Wraz z nim, Straż Miejska nabyła także elektrycznego Hyundaia Konę. Stanowi on uzupełnienie floty aut strażników, zastępując stary, wysłużony pojazd. Hyundai będzie wykorzystywany w codziennej służbie tak, jak wszystkie inne pojazdy Straży Miejskiej. Koszt jego zakupu wyniósł niecałe 199 tys. zł. i w całości został on pokryty ze środków Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Zasięg baterii obu samochodów to ok. 400 kilometrów. Szacuje się, że przy codziennym wykorzystywaniu samochodów do służby, powinien on pozwolić na tygodniowe wykorzystanie aut bez ładowania. Baterie zarówno Opla, jak i Hyudaia są objęte 8-letnią gwarancją (obowiązuje ona przez 96 miesięcy) z limitem 160 tys. kilometrów.

Zadowolenia z nowo otrzymanych samochodów, nie kryją jastrzębscy Strażnicy Miejscy.

- Ich zakup zwiększy mobilność strażników i skróci czas przybycia na miejsce incydentów środowiskowych przyczyniający się szybszego podjęcie działań kontrolnych i interwencyjnych ograniczających negatywne oddziaływanie na środowisko

- wskazują w Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/na-interwencje-elektrykami


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
  • Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany.
    Obserwator · 5 msc. temu
    400 km to tygodniowe wykorzystanie pojazdu straży miejskiej, przy codziennym użytkowaniu? ktoś coś chyba nie doszacował za dobrze do panujących realiów

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

zajęlibyście się poważnie tematem i opisali to co się dzieje
dajmy na luz, nie dajmy się skłócać
Trafnie i w dobrym czasie. To co ostatnio się wyprawia to przekracza wszelkie granice 
@Mariantaka prawda, przypomina mi się film z cyganami, którzy przekonują, że "...u nas na wsi psów się nie je - ...
jjak można mieć tak "wy...bane"?
Wstyd i hańba dla miasta 

REKLAMA

REKLAMA