Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Rekordowa kwesta na rzecz jastrzebskiego Hospicjum Domowego

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

W dniu Wszystkich Świętych na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC udało się zebrać prawie 68,5 tys. zł.

Charytatywna zbiórka na rzecz jastrzębskiego Hospicjum Domowego 1 listopada, czyli w dniu Wszystkich Świętych na cmentarzach w Jastrzębiu-Zdroju to wieloletnia tradycja. A czy nową tradycją będzie coroczne śrubowanie rekordu zbieranych pieniędzy dla potrzebujących?

Może się okazać, że tak. Już bowiem drugi rok z rzędu osoby odwiedzające jastrzębskie nekropolie były na tyle hojne, że kwesta skończyła się pobiciem rekordu.

W tym roku do puszek 300 kwestujących na cmentarzach wolontariuszy trafiło dokładnie 68 tys. 482 złote. To o nieco ponad 8 tysięcy więcej niż przed rokiem, gdy zebrano 60 tys. 324 złote.

REKLAMA

Jak informowali jeszcze przed kwestą, przedstawiciele Hospicjum Domowego, z zebranych pieniędzy mają zostać zakupione materiały medyczne i higieniczne dla osób przebywających w hospicjum, jak również sprzęt medyczny.

- To przede wszystkim łóżka medyczne, koncentratory tlenu i urządzenia ułatwiające transport chorych oraz wykonywanie czynności w domu chorego (m.in. wózki inwalidzkie, chodziki, deski rehabilitacyjne itp.)

- wyliczają w Hospicjum Domowym.

Ponadto z wrzucanych do puszek pieniędzy, Hospicjum chce także częściowo pokryć projekt i budowę jego nowej siedziby, która ma mieścić się przy ul. Cieszyńskiej.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/rekordowa-kwesta-na-jastrzebskich-cmentarzach


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

Lud zdecydował - najwyraźniej już ma dość mocnej figury. 
Nie głosuję, ponieważ straciłam zaufanie do polityków. Kierują się zazwyczaj tylko swoimi interesami lub określonych grupy swoich współpracowników. Dawno rozminęli ...
tylko na kogo oddać głos? żaden z kandydatów mnie nie przekonał. "władczyni", która za publiczne środki robi tubę, sołtys, który ...
 Zawsze uczestniczmy w wyborach. To jest nasz obowiązek obywatelski....Demokracja tym między innymi różni się od autorytaryzmu , że obywatele mają ... (1)
@DemonTaki mamy w Jastrzębiu podział na osiedla, sołectwa - można to sprawdzić na mapie: http://mapa.um.jastrzebie.pl/mapa.html

REKLAMA

REKLAMA