Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Od nowego roku autobusem w Jastrzębiu-Zdroju za 0 złotych

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Darmowa komunikacja wkrótce wejdzie w życie i przyniesie szereg korzyści!

Od nowego roku autobusem w Jastrzębiu za 0 złotych

Już nie tylko studenci, seniorzy i młodzież do 18 roku życia, ale wszyscy mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju od 1 stycznia będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Oznacza to, że wszyscy, którzy podróżują autobusami będą mogli cieszyć się korzyściami. I to wieloma, bo zalet płynących z wprowadzenia darmowej komunikacji nie brakuje.

Na pierwszy plan wysuwają się korzyści finansowe. W portfelu każdego użytkownika komunikacji miejskiej, kiedy będzie ona darmowa zostanie 1700 złotych. Ta kwota to roczny koszt opłat za bilety autobusowe przypadające na każdą osobę. Wybór przejazdu autobusem kosztem samochodu sprawi również, że uda się zaoszczędzić pieniądze, które trzeba byłoby wydać na paliwo - którego ceny w ostatnim czasie ponownie poszybowały w górę.

Jednocześnie, więcej pieniędzy daje większe możliwości. Osoby, które je zaoszczędzą, będą mogły spożytkować je np. na przyjemności, o których sami zdecydują.

REKLAMA
  • Miejsce reklamowe w Portalu mieszkańców i sympatyków miasta Jastrzębie-Zdrój
  • Darmowe ogłoszenia Jastrzębie-Zdrój i okolice
  • Sklep z kawą w saszetkach, ekspresami na saszetki Philips Senseo
  • Książka dobra na prezent = Pełny Bonclok

Korzyści finansowe z wprowadzenia miejskiej kasy odniesie też miasto, gdyż w budżecie zostanie więcej pieniędzy - chociażby z tytułu remontów dróg, które przy mniejszym ruchu pojazdów nie będą w tak szybkim tempie ich wymagały.

Podróżujący autobusami darmowej komunikacji miejskiej zyskają też wolny czas, który będą mogli poświęcić sobie. Autobus ma tę przewagę nad samochodem, że można w nim np. przeczytać książkę, czy posurfować po internecie, czego kierowca auta nie zrobi.

Zysk z darmowej komunikacji odniesie też środowisko. Autobus nie dość, że jest w stanie jednorazowo przewieźć więcej osób, to dodatkowo autobusy MZK spełniają najwyższe normy jeśli chodzi o emisję spalin - Euro 5 oraz Euro 6. Ponadto po naszych drogach kursują także hybrydy. Niewykluczone, że pojawią się na nich również autobusy elektryczne, których zakup jest rozważany.

Wprowadzenie darmowej komunikacji wpisuje się również w realizację zielonej transformacji. W mieście będzie też więcej zieleni, która przy rosnącym ruchu samochodów osobowych musiałaby zostać poświęcona na rzecz miejsc parkingowych.

Przypomnijmy, że podstawą darmowej komunikacji w Jastrzębiu-Zdroju będzie Karta Jastrzębianina, na podstawie której mieszkańcy będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów autobusowych.

Za darmo podróżować będą mogli:

  • Mieszkańcy rozliczający podatek dochodowy w Jastrzębiu-Zdroju, nieposiadający zaległości podatkowych;
  • Osoby nieposiadające zaległości wobec MZK;
  • Dzieci osób uprawnionych do bezpłatnej komunikacji do ukończenia 18 roku życia lub w przypadku dalszej nauki nie dłużej niż do ukończenia 26 roku życia;
  • Dzieci i młodzież przebywającej w pieczy zastępczej prowadzonej przez miasto nie dłużej niż do ukończenia 25 roku życia.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/od-nowego-roku-autobusem-za-0-zlotych


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

Jastek (IAstek) 4 dn. temu Spotted Jastrzebianie
@WeberAby znaleźć firmę oferującą usługi w obszarze własności intelektualnej w Jastrzębiu, sugeruję skorzystanie z następujących metod:Internet:Przeszukaj internet, korzystając z wyszukiwarek, ...
Jastek (IAstek) 4 dn. temu Spotted Jastrzebianie
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po prostu podzielić się czymś z naszą społecznością? Teraz to możliwe ...
Lidia 8 dn. temu Spotted Jastrzebianie
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (1)
Weber 17 dn. temu Spotted Jastrzebianie
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod kątem własności intelektualnej i praw autorskich?  (1)
Viper 19 dn. temu Spotted Jastrzebianie
@Jag0dahttps://serwis.partspc.pl - serwis i sklep komputerowy na Wielkopolskiej (1)
Jastrząbek 20 dn. temu Andrzej Kamiński
Zachęcamy do przesłania zdjęć lub innych multimediów dot. twórczości naszych artystów. Chętnie je uzupełnimy!

REKLAMA
REKLAMA