Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA
 

National Geographic poleca Żelazny Szlak Rowerowy (wideo)

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

"Ta trasa wygląda jak spełnienie marzeń większości rowerzystów" - pisze o Żelaznym Szlaku Rowerowym portal internetowy podróżniczego magazynu.

Nie jeden raz doceniona została już trasa przebiegającego m.in. przez Jastrzębie-Zdrój trasa Żelaznego Szlaku Rowerowego. Tym razem wprawdzie nie zdobył on żadnej prestiżowej nagrody - co również zdarzyło się już niejednokrotnie - ale na łamach portalu national-geographic.pl znalazł się obszerny artykuł polecający rowerową trasę.

Zgodnie z tytułem publikacji, jej autorzy wskazują, że "Żelazny Szlak Rowerowy pozwala odkryć piękno Śląska". Podkreślają również, że jest to trasa będąca spełnieniem marzeń większości rowerzystów. Jakimi argumentami popierają tę tezę?

- Jest (trasa - przyp. red) świetnie oznakowana (choć trzeba wziąć pod uwagę, że logotypy są inne po obu stronach granicy), z gładką nawierzchnią, na której poradzą sobie nawet rowery szosowe (krótki odcinek szutrowany w razie konieczności łatwo ominąć) i w przeważającej większości odseparowana od ruchu samochodowego

- wyliczają dziennikarze portalu national-geographic.pl.

Po stronie "plusów" trasy rowerowej znalazły się też rozciągające się z niej widoki. Zarówno na atrakcje, za jaką uznana została m.in. nieczynna kopalnia Jas-Mos, jak i nieoficjalne miejsca - jeziora, pola, lasy.

REKLAMA

National Geographic zwraca także uwagę na możliwość rozpoczęcia rowerowej wycieczki po Żelaznym Szlaku Rowerowym w dowolnym miejscu.

- Szlak jest trasą okrężną, więc da się wystartować w dowolnym miejscu (zazwyczaj Godów lub Jastrzębie Zdrój). I na tyle łatwy, że mogą się nie niego wybrać nawet najmłodsi rowerzyści

- można przeczytać na portalu internetowym National Geographic.

Wszystko to sprawia, że autorzy materiału postanowili określić Żelazny Szlak Rowerowy jako "jedna z najbardziej atrakcyjnych tras rowerowych na całym Śląsku i polsko-czeskim pograniczu".

National Geographic już po raz kolejny docenia trasę i uroki Żelaznego Szlaku Rowerowego. W ubiegłym roku w organizowanym przez portal internetowy plebiscycie Cuda Polski, trasa rowerowa została uznana za cud woj. śląskiego - Żelazny Szlak Rowerowy zwycięzcą plebiscytu Travelera "Cuda Polski 2023".

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/national-geographic-poleca-zelazny-szlak-rowerowy


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

zajęlibyście się poważnie tematem i opisali to co się dzieje
dajmy na luz, nie dajmy się skłócać
Trafnie i w dobrym czasie. To co ostatnio się wyprawia to przekracza wszelkie granice 
@Mariantaka prawda, przypomina mi się film z cyganami, którzy przekonują, że "...u nas na wsi psów się nie je - ...
jjak można mieć tak "wy...bane"?
Wstyd i hańba dla miasta 

REKLAMA

REKLAMA