Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Jastrzębianie bohaterami książkowego kryminału

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Sobotnie spotkanie autorskie z Tomaszem Żakiem było okazją do zadania wielu pytań. „Ataraksja” dostępna już w sprzedaży.

Program Rezydencji Artystów w Jastrzębiu-Zdroju przyniósł już pierwsze efekty. W sobotę w Parku Zdrojowym odbyło się spotkanie autorskie. To miejsce nieprzypadkowe, bo m.in. tutaj bohaterowie „Ataraksji” - najnowszej książki Tomasz Żaka mierzą się z losem.

Autor kryminału w zeszłoroczne wakacje mieszkał w zdrojowej części miasta, która zainspirowała go do osadzenia fabuły najnowszego kryminału w Jastrzębiu-Zdroju. Na kartkach książki bez problemu odnajdziemy miejsca, w których bohaterowie Wacław i Klementyna rozwiązywali zagadki losów rodziny Wacława i jego „powiązań” z Witczakami.

Nie tylko miejsca z Jastrzębia pojawiają się w „Ataraksji”. Autor podczas pobytu w naszym mieście spacerował, biegał, poznawał nasze miasto, jego historię i ludzi tu żyjących. Pytał, rozmawiał i słuchał przechodniów. A jak okazało się podczas spotkania autorskiego również przysłuchiwał się przypadkowym rozmowom. Stąd pewnie w wielu z nas po przeczytaniu kryminału pojawi się pytanie o to, czy bezwiednie staliśmy się bezimiennym „bohaterem” książki.

Tak samo jak tajemnicza jest historia i okoliczności jakie sprowadziły głównego bohatera „Ataraksji” do naszego miasta, z takim też niedopowiedzeniem pozostawił nas autor:

Jednocześnie, niewykluczone, że "Ataraksja" doczeka się kontynuacji w postaci kolejnej książki. Furtka jest zostawiona na drugą część, ale ja mam trochę inny plan, żeby nie iść wydeptaną ścieżką i zrobić to troszkę inaczej. Zobaczymy, jak to wyjdzie.

Mecenasem książki jest Miasto Jastrzębie-Zdrój. "Ataraksja" dostępna jest w sprzedaży.

Zachęcamy do lektury.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/miasto-i-jego-mieszkancy-bohaterami-ksiazkowego-kryminalu


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA