Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Konkurs "Talenty Miasta Jastrzębie-Zdrój" wkracza w kolejną faze

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Trwają castingi, po których wybrani zostaną zwycięzcy poszczególnych kategorii konkursowych.

Najpierw przez kilka miesięcy mogli się zgłaszać. Później spośród nich wyłoniono – zdaniem jury – czołową „50-tkę”, a teraz z ich grona zostaną wybrani faktycznie najlepsi. W naszym mieście trwa kolejna edycja konkursu „Talenty Miasta – Jastrzębie-Zdrój”.

- Wśród wielu zgłoszeń trudno wybrać tych najlepszych, bo wszyscy są bardzo dobrzy. Stawiamy na to, aby wybrać tych najbardziej wybitnych

– mówi Prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman, która także jest członkinią jury konkursowego.

Tegoroczna edycja miejskiego konkursu talentów jest wyjątkowa. Nosi nazwę Jubileuszowej, w związku z 60. rocznicą nadania Jastrzębiu praw miejskich.

REKLAMA

Podobnie jednak, jak w poprzednich edycjach nagrodzeni zostaną po trzej artyści z pięciu kategorii. Scenicznej, w której liczą się umiejętności śpiewu lub gry na instrumentach, a także tańca. Plastycznej, w której pod uwagę brane jest malarstwo lub rzeźba. Literackiej, w której oceniane są wiersze, opowiadania bądź reportaże. Dwie pozostałe kategorie to: fotografia i film.

O tym, które ze zgłoszonych osób uplasują się na podium, ponownie zadecyduje wspomniane jury. Wyboru dokona ono na podstawie analizy nadesłanych prac, a także w trakcie castingów. Te drugie już się odbyły. Miały one miejsce w Galerii Zdrój. Dotyczyły jednak tylko uczestników kategorii scenicznej.

W trakcie przesłuchań zaprezentowało się dziewięciu uczestników – solowych artystów, duetów lub zespołów. Jedna z uczestniczek zostanie przesłuchana dodatkowo, ponieważ w miejscu, gdzie odbywały się castingi nie mogła się odpowiednio zaprezentować.

Jak oceniało już po przesłuchaniach jury, wybór najlepszej trójki będzie karkołomnym zadaniem.

- Już od pierwszego dnia obrad było ciężko, bo w kategorii scenicznej brało udział kilkadziesiąt osób. Myślę, że teraz będzie jeszcze ciężej, ale to tylko pokazuje, jaka zdolna jest młodzież w Jastrzębiu

– wskazuje Agnieszka Cichoń, przewodnicząca jury konkursu „Talenty Miasta – Jastrzębie-Zdrój”.

W momencie, gdy odbywały się castingi, trwało już głosowanie online. Zakwalifikowanych do niego 50 prac można było zobaczyć podczas przesłuchań.

Internetowe głosowanie potrwa do 7 grudnia, a głosy można oddawać za pośrednictwem ankiety dostępnej pod linkiem: https://ankiety.jastrzebie.pl/index.php/353557?lang=pl.

Na jej podstawie wręczona zostanie Nagroda Internautów. Będzie ona jedną z 17 nagród wręczonych podczas uroczystej Gali.

Ponadto wyróżnieni zostaną także artyści, którzy zajmą miejsca 1-3 w poszczególnych kategoriach. Przyznana zostanie również Nagroda Prezydent Miasta.

Organizatorem konkursu „Talenty Miasta” jest Miasto Jastrzębie-Zdrój. Darczyńcą w konkursie jest Fundacja JSW. Castingi w Galerii Zdrój odbyły się dzięki uprzejmości władz centrum handlowego.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/konkurs-talenty-miasta-w-kolejnej-fazie


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA