Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego z międzynarodową nagrodą

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Dwudniowe wydarzenie, które odbyło się w maju m.in. w Jastrzębiu-Zdroju docenione we Włoszech.

Nie ma w regionie popularniejszej trasy rowerowej niż Żelazny Szlak Rowerowy, którego główna część znajduje się w Jastrzębiu-Zdroju. Dość powiedzieć, że przyjechały nim już setki tysięcy rowerzystów, którzy docenili jego walory.

O popularności trasy rowerowej świadczy też to, że Żelazny Szlak Rowerowy doczekał się nawet festiwalu. Ten odbył się jak na razie tylko jeden raz, ale to wystarczyło, żeby przyznać mu nagrodę. I to nie byle jaką, bo międzynarodową. Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego został nagrodzony w stolicy Włoch - Rzymie. Przyznano mu 3. nagrodę w jednej z kategorii europejskiego konkursu Greenways.

- Zorganizowany w partnerstwie polsko-czeskim, z szeroką reprezentacją interesariuszy, festiwal obejmował szereg unikalnych atrakcji na trasie oraz działania z udziałem branży turystycznej, ciesząc się dużym rozgłosem

- argumentowali przyznanie nagrody, organizatorzy konkursu.

REKLAMA

Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego nagrodę otrzymał ex aequo z atrakcją z Łotwy - zielonymi szlakami stworzonymi z myślą o spacerach z psami rasy husky.

W sumie nagrody w konkursie Greenways otrzymało 9 miejsc, festiwali i wydarzeń. Dwie z nich trafiły do Polski. Oprócz Żelaznego Szlaku Rowerowego laur przyznano również zielonemu, transgranicznemu szlakowi, znajdującemu się na pograniczu Polski i Niemiec w województwie zachodniopomorskim.

Przypomnijmy, Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego odbył się w maju obecnego roku. Wydarzenie trwało dwa dni. W jego trakcie w Jastrzębiu wystawiono spektakl teatralny "MOMO", a także stworzono okolicznościową rzeźbę. Uczestnicy festiwalu mieli również okazję zajadać się "żelazną klapsznitą", czyli oficjalną kanapką Żelaznego Szlaku Rowerowego.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/miedzynarodowa-nagroda-dla-festiwalu-zelaznego-szlaku-rowerowego


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA