Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Jastrzębie-Zdrój rozbłyśnie w okresie świątecznym

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Jak każdego roku w okresie bożonarodzeniowym, w naszym mieście pojawią się świąteczne ozdoby. Gdzie i kiedy będzie je można podziwiać?

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Atmosfera nachodzących świąt zaczyna być odczuwalna. Święta Bożego Narodzenia w jeszcze większym stopniu będzie można poczuć, gdy w przestrzeni miasta pojawią się bożonarodzeniowe ozdoby. A to nastąpi już niebawem.

Świąteczne dekoracje zainstalowane i rozświetlone zostaną w Mikołajki, 6 grudnia. Najpierw w ramach Mikołajkowych obchodów zapalone zostaną ozdoby na placu WOŚP, a następnie w Parku Zdrojowym. W pierwszej z lokalizacji pojawi się prezent ze wstążką i kokardą, a rosnące drzewa zostaną udekorowane LED-owymi łańcuchami.

Z kolei, jeśli o Park Zdrojowy chodzi, będzie on w trakcie tegorocznych świąt najbardziej udekorowanym miejscem w Jastrzębiu-Zdroju. Co będzie można w nim zobaczyć? Na deptaku pojawi się tunel z choinek, zaś na placu koło fontanny będzie można zobaczyć obrotową karuzelę, której towarzyszyć będą dwa skrzaty.

REKLAMA

Dekoracje zainstalowane zostaną też w innych częściach miasta - przede wszystkim na rondach. I tak, na rondzie Porozumienia Jastrzębskiego znajdą się cztery bombki z zawieszkami, na rondzie im. gen. Władysława Sikorskiego - kapelusz z lizakami, na znajdującym się na środku ronda Zdrojowego słupie, zobaczyć będzie można św. Mikołaja z workiem prezentów, a na rondzie turbinowym - rondzie Powstań Śląskich - zawiśnie komplet pięciu sztuk bombek.

Na rondach pojawią się także dekoracje nalatarniowe. Będą to prezenty z przedłużoną wstążką, które zainstalowane będą na rondach: Dolnym, Ruptawskim, św. Barbary oraz ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ponadto na placu przed Urzędem Miasta stanie prezent z kokardą i przejściem.

Świąteczne dekoracje pozostaną w naszym mieście do 8 stycznia.

Zobaczcie, jak Jastrzębie-Zdrój prezentowało się podczas zeszłorocznych Świąt Bożego Narodzenia!

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/jastrzebie-zdroj-w-swiatecznym-wydaniu


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA